Aktualności

Przerwa Koflera i Schlierenzauera

Dwóch austriackich skoczków narciarskich, Andreas Kofler i Gregor Schlierenzauer, postanowiło odpuścić zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W tym czasie skupią się na indywidualnych treningach, które powinny poprawić ich dotychczasową formę.

Co z Koflerem?

Podczas zawodów PŚ w Lillehammer, 31-letni Andreas Kofler zajął odpowiednio 52. i 37. pozycję. Odległe lokaty skłoniły go do decyzji o odpuszczeniu startów w Niżnym Tagile, na rzecz treningów indywidualnych. Austriak do najbliższego czasu pozostanie w Lillehammer, gdzie dysponuje doskonałymi warunkami do spokojnego skakania.

Ponowna przerwa Schlierenzauera

Gregor Schlierenzauer od początku sezonu nie błyszczy formą. Dlatego po raz drugi zdecydował się przerwać swoje starty w PŚ. Teraz jednak podkreśla, że nie wie kiedy ponownie wróci do rywalizacji. „Chciałbym uciec od zmęczenia, które aktualnie gości w mojej głowie. Chciałbym również, aby wróciła dawna energia i radość z tego robię. Nie mogę jednak teraz konkretnie powiedzieć kiedy to nastąpi, bo dla mnie samego nie jest to jeszcze jasne. Moim celem pozostaje Turniej Czterech Skoczni. Chciałbym znów znaleźć się w punkcie, w którym znajdowałem się przed laty, ale moje skoki w ostatnich miesiącach mi na to nie pozwalają” – poinformował na swojej stronie 24-latek.

Co na to Kuttin?

Austriacki szkoleniowiec, Heinz Kuttin, nie ma za złe swoim podopiecznym takich decyzji. Wspiera ich w tym, co robią i wierzy, że jeszcze w tym sezonie pokażą na co ich stać. „Z Gregorem sytuację mamy omówioną i w pełni wspieram go w jego decyzji. Każdy zawodnik może osiągnąć najwyższą wydajność tylko wtedy, kiedy czuje się dobrze. Gregor jest wysportowany i psychicznie dobrze ustawiony i uważam, że sytuacja zostanie opanowana. Głównym celem Andreasa Koflera jest ustabilizowanie skoków na dobrym poziomie. On aktualnie trenuje w Lillehammer i wygląda to naprawdę dobrze. Mamy zatem nadzieję, że w kolejnych zawodach zobaczymy wreszcie drzemiący w nim potencjał”.


  • Źródło: FIS / gregorschlierenzauer.at
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska