Aktualności

Geiger liderem PK w Rovaniemi, Kłusek czwarty

Karl Geiger prowadzi na półmetku sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi. Reprezentant Niemiec wyprzedza MIrana Zupancica i Fredrika Bjerkeengena. Czwarte miejsce ze stratą 4,6 pkt. zajmuje Bartłomiej Kłusek. 

Oprócz Bartłomieja Kłuska do serii finałowej awansowali jeszcze: 10. Krzysztof Miętus, 28. Jakub Wolny i 30. Aleksander Zniszczoł. Zaledwie 0,3 pkt. do najlepszej „30” zabrakło Andrzejowi Zapotocznemu.

Po pierwszej serii udział w zawodach zakończyli Stanisław Biela i Krzysztof Biegun, którzy zostali sklasyfikowani na 42. i 46. miejscu.

O 19:40 początek rundy finałowej.

Początkowe wyniki ulegały zmianie ze względu na błędne informacje organizatorów odnośnie punktów za belkę startową w przypadku niektórych zawodników.

Pełne wyniki I serii PK w Rovaniemi:

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
148GEIGER, Karl98.0130.5
27ZUPANCIC, Miran96.5127.5
349BJERKEENGEN, Fredrik96.5126.7
437KLUSEK, Bartlomiej96.0125.9
534TOLLINGER, Elias95.5125.4
650GRANERUD, Halvor Egner96.0124.0
733FUCHS, Tim94.5123.4
826AIGNER, Clemens94.0123.0
938SIEGEL, David94.0121.0
1035MIETUS, Krzysztof94.0120.9
1151BARTOL, Tilen94.0120.6
125ALAMOMMO, Andreas93.0120.5
1314JUSTIN, Rok92.5120.2
1424PEDERSEN, Robin93.0120.1
1527DIETHART, Thomas93.0120.0
1642VANCURA, Tomas92.5119.6
1625SINKOVEC, Jure92.5119.6
1823HOLIK, Frantisek91.5118.3
1930WINTER, Paul93.0117.6
2045ROEE, Espen94.5117.5
2143NEUMAYER, Michael92.0117.1
2239ASCHENWALD, Philipp91.5116.2
2231HVALA, Jaka92.0116.2
2441ALTENBURGER, Florian91.0115.3
2536KOZISEK, Cestmir92.0115.1
264OJALA, Juho90.5114.7
2746POGRAJC, Andraz91.0114.4
2832WOLNY, Jakub92.0112.2
2947PASCHKE, Pius90.0111.8
3029ZNISZCZOL, Aleksander89.5111.7
311ILOLA, Anselmi90.5111.4
3113ZAPOTOCZNY, Andrzej90.0111.4
3328HUBER, Stefan89.0110.3
3311KYTOESAHO, Niko89.5110.3
356VALTA, Ossi-Pekka90.0109.9
3612AALTO, Antti89.5109.7
3719ZHAPAROV, Marat89.5107.9
3840NAGLIC, Tomaz88.0107.3
3915MAEAETTAE, Jarkko87.5106.1
403KORHONEN, Janne87.5104.9
402TAEHKAEVUORI, Frans89.0104.9
4221BIELA, Stanislaw87.5103.3
4320USACHEV, Egor89.0102.3
448LANIN, Ivan87.5102.2
4516KARTA, Samet86.5100.5
469BIEGUN, Krzysztof85.098.5
4717TKACHENKO, Sergey80.586.9
4822DEMIR, Ayberk76.075.6
DNS18SAMMELSELG, Siim-Tanel


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz