Aktualności

PŚ Pań Sapporo: Takanashi dwukrotnie triumfowała

Sara Takanashi dwukrotnie triumfowała przed swoją publicznością podczas zawodów Pucharu Świata Pań w Sapporo. Japonka odniosła zwycięstwo podczas sobotniego i niedzielnego konkursu. Weekend do udanych zaliczyć może również Daniela Iraschko-Stolz, która dwukrotnie stawała na podium.

Takanashi niepokonana 

W sobotnim konkursie z przewagą 24,3 pkt. a w niedzielnym 16,4 pkt. Sara Takanashi zwyciężyła w obu zawodach w Sapporo. W pierwszym z Japońskich konkursów na podium stanęła również Ema Klinec (2. lokata) oraz wspomniana już Daniela Iraschko-Stolz, która zajęła 3. miejsce. Podczas niedzielnych zawodów to właśnie Austriaczka ponownie obok Sary Takanashi wywalczyła medal, tym razem było to srebro. Trzecie miejsce przypadło Jacqueline Seifriedsberger.

Pełne wyniki sobotniego konkursu

Pełne wyniki niedzielnego konkursu

Takanashi liderem

Dzięki dobrym występom podczas zawodów w Sapporo Sara Takanashi umocniła się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Japonka na swym koncie ma 480 punktów. Ze stratą 161 pkt. do Takanashi na drugim miejscu znajduje się Daniela Iraschko-Stolz. Z dorobkiem 225 pkt. trzecią lokatę zajmuje Chiara Hoelzl.

Klasyfikacja generalna PŚ Pań


  • Źródło: informacja własna/FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kacper Kolenda