Aktualności

Analiza klasyfikacji Pucharu Narodów po konkursie w Zakopanem

Nie od dziś wiadomo, że konkursy rozgrywane w na skoczni imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem, są niezapomniane. Atmosfera tworzona w biało-czerwonej krainie czarów, zawsze pozostaje na długo w pamięci po zakończeniu rywalizacji. Po pasjonującej walce na odległości triumfatorami zostali Norwegowie, którzy awansowali na pozycję lidera klasyfikacji Pucharu Narodów.

Mocni Norwegowie

Nie do pokonania okazali się dziś złoci medaliści z Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w Kulm. Regularne, dalekie skoki Norwegów, zapewniły im dziś zwycięstwo, a co za tym idzie, także awans o jedną lokatę w klasyfikacji Pucharu Narodów, kosztem reprezentacji Niemiec, która zajęła dziś dopiero 4. miejsce. Warto jednak wspomnieć o nieobecności Severina Freunda, który z powodu kontuzji nie przyjechał do stolicy polskich Tatr. W jego zastępstwie wystąpił młody skoczek Stephan Leyhe. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmują Słoweńcy, wśród których najlepiej zaprezentował się lider Pucharu Świata – Peter Prevc. Na czwartej lokacie pozostają austriaccy skoczkowie, którzy uplasowali się dziś tuż za świetnie dysponowanymi norweskimi zawodnikami. Z kolei na piątej pozycji plasują się nasi południowi sąsiedzi. O jedno oczko w górę awansowali biało-czerwoni, którzy stanęli dziś na najniższym stopniu podium przed własną publicznością.

Miejsca pozostałych państw

Na kolejnych miejscach znajdują się: Japonia (809 pkt.), Szwajcaria (520 pkt.),Finlandia (206 pkt.), Francja (113 pkt.), Rosja ( 50 pkt.), Kanada ( 13 pkt.), Włochy ( 11 pkt.), Bułgaria ( 6.pkt).

Już jutro konkurs indywidualny z udziałem 9 polskich skoczków. Przede wszystkim liczymy na lidera naszej reprezentacji – Kamila Stocha.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Kasjaniuk