Aktualności

Austriacki skład na PŚ w Sapporo

W najbliższy weekend Puchar Świata zawita do Sapporo. Austriacka ekipa w Japonii zaprezentuje się w siedmioosobowym składzie, ale będzie to skład bardzo zmieniony. Zabraknie w nim m.in. dwóch czołowych zawodników.

Kto do Japonii?

Podczas zawodów PŚ w Sapporo, które odbędą się w dniach 29-31 stycznia, na Okurayamie zobaczymy siedmiu zawodników z Austrii. Jak zadecydował sztab szkoleniowy, do Japonii pojadą Manuel Fettner, Andreas Kofler, Philipp Aschenwald, Clemens Aigner, Elias Tollinger, Markus Schiffner oraz Daniel Huber. Wraz z zawodnikami udadzą się Harald Rodlauer i Andreas Mitter. Austriacka ekipa podróż rozpocznie już w środę.

Skąd te zmiany?

Styczeń był bardzo ciężkim okresem dla zawodników, a to za sprawą napiętego kalendarza zawodów. Z tego też powodu do Sapporo nie pojadą m.in. Stefan Kraft czy Michael Hayboeck. „Praktycznie cały miesiąc byliśmy w podróży, każdego dnia byliśmy na skoczni bądź też jechaliśmy samochodem. A Puchar Świata nie jest nawet w połowie” – wyjaśnia Kraft i dodaje: „Po zawodach w Japonii rozpoczyna się kolejne tournee po Norwegii, Finlandii i Kazachstanie. Myślę, że również tam będzie można walczyć o najwyższe lokaty”.

Do Japonii nie pojadą również Manuel Poppinger oraz austriacki debiutant w PŚ – Thomas Hofer. Pierwszy z nich również zasłużył na krótki odpoczynek, natomiast drugi wystąpi w Pucharze Kontynentalnym w Bischofshofen. W tej samej rywalizacji zobaczymy również Floriana Altenburgera, który będzie walczył o powiększenie kwoty startowej na kolejny period.


  • Źródło: oesv.at
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska