Aktualności

PŚ Pań Oslo: Takanashi, Lundby i Awwakumowa najlepsze na treningach

W środowe popołudnie na skoczni Holmenkollbakken w Oslo odbyły się trzy serie treningowe kobiet. Wśród 30. zawodniczek, które pojawiły się na starcie, najlepiej zaprezentowały się Takanashi, Lundby oraz Awwakumowa.

Takanashi triumfuje w I treningu

Po skoku na odległość 137 metrów, Sara Takanashi okazała się najlepsza zawodniczką podczas pierwszej serii treningowej. Na 2. miejscu uplasowała się Daniela Iraschko-Stolz (128,5m), a trzecią zawodniczką była Irina Awwakumowa (122,5m).

W czołowej szóstce ponadto sklasyfikowane zostały Jacqueline Seifriedsberger (124,5m), Kaori Iwabuchi (125,0m), a także Yuki Ito (122,5m).

Pierwszy trening odbywał się z pięciu różnych długości najazdu. Zawodniczki skakały z 35., 33., 32, 30. i 28. belki startowej.

Drugi trening dla Lundby

Dzięki najdłuższemu skokowi – 140 m – Maren Lundby została triumfatorką drugiej serii treningowej. Kolejną zawodniczką okazała się Juliane Seyfarth (125,5 m), a trzecią ponownie Irina Awwakumowa (126,5m).

W czołowej szóstce znalazły się także Katja Pozun (131,0m), Julia Kykkaenen (125,0m) oraz Daniela Iraschko-Stolz (115,5m).

Drugi trening odbywał się z 32., 28., 26. i 23. belki startowej.

Awwakumowa wygrywa w III treningu

Po skoku na 131. metr, Irina Awwakumowa okazała się najlepszą zawodniczką podczas trzeciego treningu w Oslo. W czołowej trójce uplasowały się również Sara Takanashi (121,5m) i Katharina Althaus (124,0m).

Na miejscach od 4. do 6. sklasyfikowane zostały natomiast kolejno Daniela Iraschko-Stolz (117,5m), Nita Englund (122,0m) oraz Maja Vtic (117,5m).

Zawodniczki swoje próby oddawały z 28. i 26. belki startowej.

Wyniki treningów:

Nr startowyZawodniczkaI treningII treningIII trening
1Stroem, Anna Odine109.595.595.0
2Opseth, Silje113.0
100.5
3Insam, Evelyn119.0130.0113.0
4Geraghty-Moats, Tara125.0122.5
5Pozun, Katja118.5131.0101.0
6Haralambie, Daniela


7Jahr, Line110.5109.5115.0
8Rupprecht, Anna108.5112.5104.5
9Iwabuchi, Kaori125.0108.5109.0
10Tikhonova, Sofia103.5112.0107.5
11Bogataj, Ursa113.5114.5111.0
12Kykkaenen, Julia116.0125.0115.0
13Runggaldier, Elena116.5108.5111.0
14Englund, Nita117.5111.0122.0
15Henrich, Taylor115.5105.5115.0
16Vogt, Carina119.094.0105.5
17Clair, Julia117.5115.5122.0
18Seyfarth, Juliane117.5125.5106.5
19Rogelj, Spela112.093.5
20Seto, Yuka116.5110.5112.0
21Althaus, Katharina115.5120.0124.0
22Avvakumova, Irina122.5126.5131.0
23Pinkelnig, Eva106.0111.0102.0
24Lundby, Maren117.5140.0
25Klinec, Ema115.0114.5107.5
26Hoelzl, Chiara117.0109.5111.5
27Seifriedsberger, Jacqueline124.5102.5113.0
28Ito, Yuki122.5112.0114.5
29Vtic, Maja120.0113.5117.5
30Iraschko-Stolz, Daniela128.5115.5117.5
31Takanashi, Sara137.0106.5121.5


O autorze

Katarzyna Służewska

komentarzy

Dodaj komentarz