Aktualności

PŚ Pań: Takanashi triumfuje w Oslo

Za nami konkurs Pucharu Świata Pań na dużej skoczni w Oslo. Na Holmenkollbakken bezkonkurencyjna okazała się Sara Takanashi. Podium uzupełniły natomiast Lundby i Awwakumowa.

Takanashi najlepsza na Holmenkollbakken

Dzięki skokom na 137,5m i 136,0m (305,8 pkt.), Sara Takanashi odniosła kolejne pucharowe zwycięstwo. Na 2. miejscu, ze stratą 20,7 punktu do liderki, uplasowała się Maren Lundby (136,5/134,0). Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Irina Awwakumowa (130,0/125,0; 254,7 pkt.).

Tuż za podium sklasyfikowana została Ema Klinec (123,5/126,0) ex aequo z Danielą Iraschko-Stolz (128,0/126,0). Słowenka i Austriaczka otrzymały łączną notę 253,1 punktu. Czołową szóstkę zamknęła natomiast Maja Vtic (121,0/131,5; 251,5 pkt.).

Skoki oddawano z 27., 26. i 24. belki startowej.

Takanashi liderką na półmetku

Po 1. serii w czołowej trójce znajdowały się Sara Takanashi (137,5m / 154,4 pkt.), która swoim skokiem poprawiła żeński rekord obiektu, Maren Lundby (136,5m / 143,7 pkt.) oraz Daniela Iraschko-Stolz (128,0m / 140,7 pkt.).

Dyskwalifikacji uległa niestety reprezentantka gospodarzy – Line Jahr, a także Francuska – Julia Clair. Powodem był oczywiście kombinezon.

Podczas 1. serii zawodniczki skakały z 29., 27. i 25. belki startowej.

MiejsceNr startowyZawodniczkaOdległość IOdległość IIPkt.
131Takanashi, Sara137.5136.0305.8
224Lundby, Maren136.5134.0285.1
322Avvakumova, Irina130.0125.0254.7
425Klinec, Ema123.5126.0253.1
430Iraschko-Stolz, Daniela128.0126.0253.1
629Vtic, Maja121.0131.5251.5
728Ito, Yuki128.5115.5245.1
826Hoelzl, Chiara125.5121.0240.4
927Seifriedsberger, Jacqueline118.0126.0240.1
1013Runggaldier, Elena123.5111.0214.8
113Insam, Evelyn120.0119.5213.4
1220Seto, Yuka117.5119.5212.3
1318Seyfarth, Juliane113.0119.5211.3
1421Althaus, Katharina118.0114.0208.3
159Iwabuchi, Kaori123.0113.0201.5
1615Henrich, Taylor110.5121.0200.4
1711Bogataj, Ursa110.5117.0199.9
1814Englund, Nita111.0121.0199.7
1919Rogelj, Spela110.0120.5196.6
206Haralambie, Daniela113.5115.0193.3
2123Pinkelnig, Eva118.0101.5186.4
228Rupprecht, Anna116.0102.5177.7
231Stroem, Anna Odine104.0105.0176.8
2410Tikhonova, Sofia107.5110.5173.6
2516Vogt, Carina102.0110.0172.3
265Pozun, Katja108.5104.5169.3
272Opseth, Silje102.0103.5153.7
2812Kykkaenen, Julia95.0106.0149.9
294Geraghty-Moats, Tara98.098.0132.9
3017Clair, Julia0.0126.5127.1
317Jahr, Line0.0123.5113.4


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska

Dodaj komentarz