Aktualności

PŚ Oslo: Kwalifikacje dla Stefana Huli, Stoch jednak w konkursie [aktualizacja]

Po dwóch seriach treningowych przyszła kolej na kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Oslo. Zostały one jednak przesunięte o pół godziny, a to ze względu na obfite opady śniegu. Wśród 50 zawodników, którzy musieli je przebrnąć, najlepiej spisał się Stefan Hula. O pucharowe punkty powalczy sześciu Polaków.

Hula triumfuje w kwalifikacjach

Po skoku na odległość 126,5 metra (122,8 pkt.) Stefan Hula został triumfatorem piątkowych kwalifikacji w Oslo. Na 2. pozycji, ze stratą 2,4 pkt. do lidera, uplasował się Andreas Wellinger, który wylądował na 125. metrze. Czołową trójkę zamknął natomiast Manuel Poppinger (125,5m / 119,8 pkt.).

Miejsca od 4. do 6. zajęli kolejno Jurij Tepes (125,0m / 116,8 pkt.), Dawid Kubacki (124,0m / 115,5 pkt.) oraz Jan Matura (119,5m / 112,9 pkt.).

Miejsca Polaków

Podczas niedzielnego konkursu indywidualnego na Holmenkollbakken w Oslo, zobaczymy pięciu reprezentantów Polski. 17. był Andrzej Stękała (118,0m / 103,9 pkt.), 20. Kamil Stoch (113,5m / 101,1 pkt.), 21. Bartłomiej Kłusek (114,5m / 99,7 pkt.), 22. Maciej Kot (114,5m / 99,1 pkt.).

Jedna dyskwalifikacja

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Słoweniec – Andraz Pograjc.

Mimo wcześniejszych informacji o dyskwalifikacji Kamila Stocha, Polaka zobaczymy w niedzielnym konkursie. Sędziowie przywrócili Polaka na listę z wynikami (20. pozycja), choć wcześniej orzekli, że reprezentant naszego kraju miał zbyt długie narty.

Zawodnicy w kwalifikacjach oddawali skoki z 14. belki startowej. Z czołowej ’10’ na starcie nie pojawili się Stefan Kraft, Johann Andre Forfang i Michael Hayboeck, a najlepszą odległość uzyskał Noriaki Kasai (127,5m).

Wyniki kwalifikacji w Oslo:

MiejsceNr startowyKwalifikacjaZawodnikOdległośćPkt.
137QHula, Stefan126.5122.8
249QWellinger, Andreas125.0120.4
332QPoppinger, Manuel125.5119.8
431QTepes, Jurij125.0116.8
526QKubacki, Dawid124.0115.5
628QMatura, Jan119.5112.9
730QHilde, Tom122.5112.2
834QTakeuchi, Taku119.5110.5
944QHauer, Joachim116.5109.5
1017QGeiger, Karl120.0108.9
1150QFannemel, Anders117.0108.1
1246QAmmann, Simon122.5107.9
138QEgloff, Luca119.0107.8
1448QKoudelka, Roman118.0106.3
1545QIto, Daiki117.5105.7
1542QWank, Andreas115.0105.7
1725QStekala, Andrzej118.0103.9
1827QKofler, Andreas119.0103.6
1924QSiegel, David116.0101.5
2041QStoch, Kamil113.5101.1
213QKlusek, Bartlomiej114.599.7
2236QKot, Maciej114.599.1
2347QStjernen, Andreas114.598.8
2439QLeyhe, Stephan117.598.1
2516QHvala, Jaka114.597.0
2618QKornilov, Denis114.095.6
2722QLamy Chappuis, Ronan115.095.0
2810QAlexander, Nicholas113.094.5
2923QSakuyama, Kento111.094.4
3035QDescombes Sevoie, Vincent113.593.7
315QZhaparov, Marat114.092.7
3233QKranjec, Robert110.592.2
3321QKlimov, Evgeniy113.090.8
3440QFettner, Manuel110.089.8
356QBickner, Kevin111.089.2
3619QBoyd-Clowes, Mackenzie110.088.2
371QTochimoto, Shohei110.588.0
3838QJanda, Jakub109.585.8
3913QKozisek, Cestmir106.081.8
4014QIto, Kenshiro106.080.3
414-0Boyarintsev, Vladislav108.578.2
429-0Nomme, Martti104.075.9
432-0Zhaparov, Radik101.574.2
4429-0Deschwanden, Gregor103.573.8
4520-0Hazetdinov, Ilmir101.573.6
4643-0Lanisek, Anze101.068.5
4712-0Kim, Hyun-Ki96.059.9
4815-0Peier, Killian93.055.5
497-0Choi, Heung-Chul90.538.5


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska

Dodaj komentarz