Aktualności

Noriaki Kasai wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Noriaki Kasai to zawodnik niezwykły, pokonujący wszelkie bariery i ograniczenia. Jego sukcesy w skokach narciarskich zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Japończyk w sumie pobił pięć rekordów. Certyfikaty wpisu do księgi Kasai odebrał podczas drugiego konkursu Pucharu Świata rozgrywanego w Sapporo.

MŚ, PŚ, IO

Noriaki Kasai jest rekordzistą pod względem ilości występów podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym oraz w konkursach z cyklu Pucharu Świata. W latach 1989-2015 Japończyk brał udział dwunastokrotnie w MŚ. Od początku swej kariery Kasai do momentu przyznania certyfikatu wystąpił w 488 konkursach Pucharu Świata, rekord ten jest już jednak nieaktualny, ponieważ Japończyk obecnie startuje w zawodach i ciągle zwiększa tę liczbę.

Japończyk jest również współrekordzistą w ilości startów w igrzyskach olimpijskich. Kasai (podobnie jak rosyjski saneczkarz Albert Demchenko) wziął udział w rekordowej ilości 7 olimpiad.

Najstarszy …

Mając 42 lata Noriaki Kasai wygrał zawody Pucharu Świata, dzięki czemu stał się najstarszym triumfatorem konkursu tego cyklu. Miało to miejsce w listopadzie 2014 roku na skoczni w Kuusamo.

Kasai jest również najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich. Mając 41 lat i 256 dni wraz z japońską drużyną wywalczył brąz w konkursie drużynowym podczas olimpiady w Soczi.

Koniec kariery?

Noriaki Kasai nie przewiduje w najbliższym czasie końca swojej kariery skoczka narciarskiego. Japończyk pomimo ponad 43 lat nadal trenuje i z powodzeniem zajmuje wysokie lokaty w Pucharze Świata. Obecnie Kasai jest sklasyfikowany na 10. lokacie w „generalce” PŚ.


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Kacper Kolenda