Aktualności

7 Polaków na PK w Vikersund [transmisja wideo]

Skoki narciarskie 4 marca to nie tylko zawody Pucharu Świata w Wiśle. W piątkowe popołudnie odbędzie się także konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund, a na starcie zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. 

Pod okiem Roberta Matei do Norwegii udało się siedmiu biało-czerwonych. Jako pierwszy z naszej grupy skoczków zaprezentuje się Artur Kukuła (nr 5), a chwilę później zobaczymy 7. Adama Rudę. Na obiekcie HS-117 w Vikersund pojawią się także: 11. Dominik Kastelik, 12. Dawid Jarząbek, 16. Krzysztof Leja, 17. Andrzej Zapotoczny i 37. Krzysztof Miętus.

Na liście startowej widnieją nazwiska wielu skoczków znanych z Pucharu Świata. O triumf w zawodach powalczą z pewnością: lider Pucharu Kontynentalnego Clemens Aigner, trzeci w generalce Tom Hilde, Austriacy – Thomas Hofer i Elias Tollinger czy aktualny mistrz świata juniorów David Siegel. W czołówce mogą się także znaleźć przedstawiciele gospodarzy: Halvor Egner Granerud czy Espen Roee. Pełna lista startowa jest dostępna TUTAJ.

Program zawodów w Vikersund

Początek oficjalnego treningu o 16:00. Dwie godziny później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Organizatorzy przygotowali dla kibiców transmisję na żywo z komentarzem w języku angielskim – jej początek jest planowany o 18:00.

Transmisja na żywo z Pucharu Kontynentalnego w Vikersund: 


O autorze

Przemysław Krawiec