Aktualności

PK Vikersund: Siegel triumfuje, tylko 1 Polak w finale

Niemiec David Siegel po skokach na odległość 118 i 119 metrów wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund (HS-117). Tegoroczny mistrz świata juniorów wyprzedził dwóch Norwegów – Toma Hilde i Halvora Egnera Graneruda.

Na miejsca od 4. do 6. sklasyfikowani zostali kolejno Tomas Vancura, Markus Eisenbichler oraz Clemens Aigner.

Do serii finałowej awansował tylko jeden reprezentant Polski. Artur Kukuła skacząc 105,5 oraz 100 m zawody zakończył z jednym punktem na 30. miejscu. Pozostali biało-czerwoni uplasowali się od 35. do 57. pozycji.

Wyniki serii finałowej PK w Vikersund:

MiejsceNr startowyZawodnikOdległość IOdległość IIPkt.
152SIEGEL, David118.0119.0275.4
257HILDE, Tom115.5116.0270.5
355GRANERUD, Halvor Egner115.5114.5263.4
451VANCURA, Tomas118.0113.0260.5
549EISENBICHLER, Markus113.0114.0258.0
658AIGNER, Clemens112.0112.0251.6
756HOFER, Thomas113.5112.5251.5
828POLASEK, Viktor110.5112.5250.6
936JOHANSSON, Robert113.5111.5250.1
923NAKAMURA, Naoki109.5112.5250.1
944BJOERENG, Joacim Oedegaard111.5111.5250.1
1247SCHIFFNER, Markus112.5111.5249.7
1345JUSTIN, Rok111.5108.5248.2
1442HAMANN, Martin112.5112.5247.5
1533PRISLIC, Ernest111.0109.0244.6
1646PAVLOVCIC, Bor112.0108.0244.5
1743KOZISEK, Cestmir109.5111.5244.4
1854TOLLINGER, Elias111.5109.0244.3
1926REISENAUER, Janni110.0111.0244.0
2050PASCHKE, Pius111.5109.0243.7
2134KRAUS, Marinus109.0109.0242.6
2240SEMENIC, Anze108.5110.5239.5
2341POGRAJC, Andraz108.5108.5237.3
2437WINTER, Paul108.5109.0236.1
2524BRASME, Paul108.5107.5235.2
2619IWASA, Yuken107.0107.0233.7
2730BIRCHLER, Tobias109.5104.5233.0
2831LINDVIK, Marius108.5104.5230.7
2953BARTOL, Tilen109.5107.0229.7
303KUKULA, Artur105.5100.0215.7

Pełne wyniki I serii PK w Vikersund:

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
152SIEGEL, David118.0137.5
257HILDE, Tom115.5134.2
351VANCURA, Tomas118.0132.4
455GRANERUD, Halvor Egner115.5130.9
549EISENBICHLER, Markus113.0128.2
645JUSTIN, Rok111.5127.3
746PAVLOVCIC, Bor112.0127.2
847SCHIFFNER, Markus112.5126.7
958AIGNER, Clemens112.0126.3
1042HAMANN, Martin112.5126.0
1136JOHANSSON, Robert113.5125.8
1256HOFER, Thomas113.5125.5
1333PRISLIC, Ernest111.0124.3
1444BJOERENG, Joacim Oedegaard111.5124.2
1528POLASEK, Viktor110.5124.0
1650PASCHKE, Pius111.5123.1
1754TOLLINGER, Elias111.5122.9
1823NAKAMURA, Naoki109.5122.7
1934KRAUS, Marinus109.0121.2
2026REISENAUER, Janni110.0120.8
2143KOZISEK, Cestmir109.5120.3
2230BIRCHLER, Tobias109.5119.8
2331LINDVIK, Marius108.5118.7
2441POGRAJC, Andraz108.5118.1
2524BRASME, Paul108.5117.8
2637WINTER, Paul108.5117.0
2740SEMENIC, Anze108.5116.8
2819IWASA, Yuken107.0116.2
2853BARTOL, Tilen109.5116.2
303KUKULA, Artur105.5114.9
3127TROFIMOV, Roman Sergeevich107.5114.3
3225ITO, Masamitsu107.5113.7
3238STURSA, Vojtech107.0113.7
3448ROEE, Espen106.0113.6
3535MIETUS, Krzysztof106.5112.9
3639HUBER, Daniel106.5112.5
3710BAZHENOV, Aleksandr105.0112.1
3832SCHULER, Andreas107.5111.4
3929KAELIN, Pascal105.0110.6
4011KIM, Hyun-ki103.0108.2
414REVILLIOD BLANCHARD, Noelig101.5107.6
4222MAKSIMOCHKIN, Mikhail105.5107.3
431STEINER, Maximilian101.0105.5
4416LEJA, Krzysztof102.0103.3
4521AALTO, Antti101.0102.7
4614KALINICHENKO, Vitaliy103.5101.4
475JARZABEK, Dawid99.099.8
487KASTELIK, Dominik100.098.9
4920FRIBERG, Christian99.598.6
5012TAEHKAEVUORI, Frans100.096.4
5113KANG, Chil-ku100.095.6
529RUDA, Adam96.595.4
5315CONTAMINE, Mathis98.595.3
546PASICHNYK, Stepan95.592.8
558MARUSIAK, Yevhen94.088.4
5618ANTONISSEN, Lars93.586.6
572ZAPOTOCZNY, Andrzej93.086.1
5817OJALA, Juho93.584.6

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz