Aktualności

PŚ Planica: Już jutro kwalifikacje i pierwszy konkurs [lista startowa]

Puchar Świata 2015/2016 dobiega końca, w czwartkowe przedpołudnie w Planicy odbędą się wyjątkowe zawody, które zapoczątkują czterodniowe zmagania skoczków na słoweńskiej Letalnicy. W kwalifikacjach do piątkowej rywalizacji oraz w czwartkowym konkursie zobaczymy m.in. Kamila Stocha oraz Stefana Hulę.

Dodatkowy konkurs

Jak już informowaliśmy, organizatorzy postanowili nieco zmienić plan czwartkowych zmagań skoczków i zdecydowali przeprowadzić dodatkowy konkurs, którego pierwsza seria będzie jednocześnie serią kwalifikacyjną do piątkowych zawodów. Decyzję tę podjęto z powodu odwołania Pucharu Świata w Titisee-Neustadt oraz Wiśle.

Nowy program czwartkowej rywalizacji w Planicy:
9:00 – oficjalny trening
10:00 – konkurs indywidualny (1. seria to jednocześnie kwalifikacje na piątek, w 2. serii wystartuje 30 skoczków)

Siódemka Polaków

Do Planicy udała się siódemka naszych reprezentantów, wszyscy mają zagwarantowany start w czwartkowym konkursie, podczas którego równocześnie będą walczyć o kwalifikację do piątkowych zawodów. Na Letalnicy zobaczymy: Bartłomieja Kłuska (nr 21), Macieja Kota (nr 31), Stefana Hulę (nr 33), Andrzeja Stękałę (nr 40), Dawida Kubackiego (nr 43), Kamila Stocha (nr 47) oraz Piotra Żyłę (nr 48).

Transmisje i relacje

Trening, kwalifikacje oraz konkurs będzie można śledzić w relacji na Skoki24.pl. Dodatkowo wiele informacji prosto z Planicy znajdziecie na naszych profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz Instagram. Transmisję telewizyjną z czwartkowego konkursu przeprowadzi TVP oraz Eurosport:

9:45 – Eurosport 2 (live)

10:25 – TVP 1 (live)

12:45 – Eurosport 1

Pełen program transmisji z tegorocznych konkursów w Planicy jest dostępny TUTAJ.

Lista startowa

Numer startowyNazwisko, imię
1MEZNAR Mitja
2PUNGERTAR Matjaz
3PREVC Cene
4POGRAJC Andraz
5SEMENIC Anze
6JUSTIN Rok
7COLLOREDO Sebastian
8MATURA Jan
9MAEAETTAE Jarkko
10GLASDER Michael
11ZHAPAROV Radik
12ITO Kenshiro
13DESCHWANDEN Gregor
14ALEXANDER Nicholas
15ASCHENWALD Philipp
16HLAVA Lukas
17TROFIMOV Roman Sergeevich
18NAGLIC Tomaz
19SAKUYAMA Kento
20KLUSEK Bartlomiej
21MORASSI Andrea
22KORNILOV Denis
23AIGNER Clemens
24ASIKAINEN Lauri
25ZHAPAROV Marat
26VANCURA Tomas
27LARINTO Ville
28CHOI Heung-chul
29BICKNER Kevin
30KOT Maciej
31FETTNER Manuel
32HULA Stefan
33LEYHE Stephan
34GEIGER Karl
35LANISEK Anze
36BOYD-CLOWES Mackenzie
37KOUDELKA Roman
38DESCOMBES SEVOIE Vincent
39STEKALA Andrzej
40HVALA Jaka
41HOFER Thomas
42KUBACKI Dawid
43TOCHIMOTO Shohei
44WANK Andreas
45EISENBICHLER Markus
46STOCH Kamil
47ZYLA Piotr
48TAKEUCHI Taku
49POPPINGER Manuel
50ITO Daiki
51FREITAG Richard
52AMMANN Simon
53HAUER Joachim
54TEPES Jurij
55FANNEMEL Anders
56HAYBOECK Michael
57TANDE Daniel Andre
58FREUND Severin
59STJERNEN Andreas
60KASAI Noriaki
61FORFANG Johann Andre
62KRANJEC Robert
63KRAFT Stefan
64GANGNES Kenneth
65PREVC Peter


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kacper Kolenda

komentarzy

Dodaj komentarz