Aktualności

Wystartowały aukcje przed Meczem Gwiazd!

Już 21 maja odbędzie się długo wyczekiwany przez najwierniejszych kibiców Mecz Gwiazd w Szczecinie, także z udziałem skoczków narciarskich. Tradycyjnie przed tym wielkim sportowym wydarzeniem wystartowały aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych.

W tym roku celem akcji jest zbiórka na sprzęt dla małych pacjentów. Zaplanowano zakup 2 asystorów kaszlu, przy czym wartość jednego szacowana jest na około 20 tysięcy złotych, dodatkowo organizatorzy chcą wesprzeć podopiecznych Grupy Wsparcia w Żałobie.

Imponujące osiągnięcia

Dotychczas rywalizację na parkiecie zobaczyło 10168 widzów, co więcej – w akcji tej udział wzięło 125 gwiazd. W ciągu 9 lat udało się zebrać 873 146,54 zł, najbliższym celem jest przekroczenie kwoty miliona złotych.

Akcje w słusznej sprawie

Nieodłączną tradycją Meczu Gwiazd stała się wcześniejsza aukcja wartościowych przedmiotów, które gwiazdy przeznaczyły na ten szczytny cel. W tym roku można wylicytować koszulki z autografami najwybitniejszych polskich siatkarzy – Pawła Zagumnego, Krzysztofa Ignaczaka, Karola Kłosa. O wsparciu nie zapomniał także nasz „Orzeł z Wisły” – Adam Małysz.

Dla kibiców przygotowano także piłki z autografami Pogoni Szczecin oraz Impelu Wrocław. Swoją cegiełkę postanowiły także dołożyć kluby – Chemik Police czy Skra Bełchatów, przekazując koszulki z autografami. Wielkie serce okazali również skoczkowie narciarscy, a w szczególności Maciej Kot, który ofiarował koszulkę z igrzysk w Soczi, plastron w którym startował podczas jednego z  konkursów Pucharu Świata, a nawet prezydenckie spinki.

Najciekawszą ofertą jaką można wylicytować jest udział w Meczu Gwiazd wraz z innymi sławnymi postaciami sportu na parkiecie, wspierając przy tym szczytny cel.

Warto wspomnieć, iż do tej pory rekordowa okazała się licytacja nart Justyny Kowalczyk, za które należało zapłacić 51 tysięcy złotych.

Aukcje możecie przeglądać na stronie siatkarzedlahospicjum.pl/allegro.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Kasjaniuk