Aktualności

12 Włochów w kadrach na sezon 2016/2017

Podczas gdy niektóre reprezentacje już szlifują formę przed nadchodzącym sezonem, inne dopiero prezentują grupy szkoleniowe. Kolejnym krajem, który przedstawił swoje składy są Włochy. Podobnie jak w  uprzednim sezonie włoska ekipa została podzielona na cztery zespoły liczące 12 zawodników.

Kadra A: Sebastian Colloredo, Alex Insam

Kadra B: Daniele Varesco, Roberto Dellasega, Federico Cecon, Davide Bresadola

Kadra C: Joy Senoner, Zeno Di Leonardo

Grupa FuturFisi: Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Alessio Longo, Kevin Rosenwirth

Skład trenerski

Fala zmian w gnieździe trenerskim nie ominęła także Italii. Nową twarzą w ekipie włoskiej jest Łukasz Kruczek, który zastąpił Paola Bernardiego na stanowisku trenera głównego. Opiekę nad grupą FuturFisi sprawować będzie Roberto Cecon. Drużyna ta powstała z myślą o dalszym rozwoju skoków w tym kraju.

Konstelacja kobiet

Włoski Związek Narciarski podał również konfigurację żeńskich ekip szkoleniowych. W zeszłym sezonie skoczkinie tworzyły jedną kadrę narodową, zaś na nadchodzący okres rywalizacji zawodniczki zostały przydzielone do czterech grup szkoleniowych!

Kadra narodowa: Elena Runggaldier

Kadra A: Lara i Manuela Malsiner

Kadra B: Veronica Gianmoena

Kadra C: Alice Puntel

FuturFisi: Lisa Moreschini

Zawodniczki już drugi rok z kolei będą szkolone pod okiem dwóch trenerów: Jarko Zwittera i Romeda Morodera.

W zespole próżno szukać Evelyn Insam, gdyż zakończyła ona współpracę z Włoskim Związkiem Narciarskim i rozpoczęła indywidualne przygotowania do sezonu pod skrzydłami Juliena Eybert-Guillona.


  • Źródło: fisi.org
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Natalia Kicka