Aktualności

LPK Frenstat: Hlava najlepszy, Zniszczoł trzeci!

Po polskim Szczyrku i fińskim Kuopio nadszedł czas na kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, które tym razem odbywają się w Czechach. W piątek odbył się pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych, który wygrał reprezentant gospodarzy – Lukas Hlava. Najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł.

Treningi

Przed piątkowymi zawodami odbyły się dwie serie treningowe. W obu najlepszy okazał się Niemiec – Pius Paschke, który uzyskał 99,5 oraz 100,5 metra. Bardzo dobrze w treningu spisał się Aleksander Zniszczoł. Skoczek z Wisły startował jedynie w drugiej serii treningowej, ale zajął bardzo dobre 2. miejsce, po skoku na odległość 100. metrów. Na plus należy odnotować także 8. lokatę w drugim treningu Krzysztofa Miętusa oraz 16. Bartosza Czyża. Wśród zagranicznych skoczków równe skoki zaprezentowali między innymi: Janni Reisenauer (8. i 10. miejsce w treningach), Maximilian Steiner ( trzeci w pierwszej sesji treningowej i szósty w drugiej) oraz Miran Zupancic (2. i 9. miejsce).

Pierwsza seria konkursowa

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu był reprezentant gospodarzy – Lukas Hlava, który skoczył 99 metrów. Tuż za nim znalazł się Sebastian Colloredo. Podopieczny Łukasza Kruczka wylądował na 98. metrze i wyprzedzał trzeciego po pierwszej serii Maximilliana Steinera (97 metrów). W pierwszej serii równie dobrze spisali się reprezentanci Polski. Tuż za podium sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 96 metrów, a na 5. lokacie był inny z Polaków – Bartłomiej Kłusek (98,5 metra). Bardzo dobrze spisał się także Krzysztof Miętus – 94,5 metra i miejsce 12. na półmetku rywalizacji oraz Bartosz Czyż. Członek kadry juniorów po pierwszej serii i skoku na odległość 95. metrów, zajmował 13. miejsce. W połowie konkursu, Przemysław Kantyka, który skoczył 92,5 metra, zajmował miejsce 25. , a Dawid Jarząbek (89. metrów) był sklasyfikowany na 32. lokacie.

Druga seria konkursowa

W pierwszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Frenstatcie nad Radhostem zwycięzcą został Lukas Hlava. Reprezentant Czech w drugiej serii konkursowej skoczył 96 metrów i wyprzedził drugiego Sebastiana Colloredo (98 metrów). Piątkowe podium uzupełnił Aleksander Zniszczoł, który w drugiej próbie awansował z czwartego miejsca po pierwszej serii na podium. Na 10. miejscu konkurs zakończył Bartłomiej Kłusek, który w drugiej serii skoczył 94,5 metra. Warto zwrócić uwagę na dobrą postawę Bartosza Czyża. Junior zakończył konkurs na 19. pozycji, zdobywając pierwsze punkty Pucharu Kontynentalengo w karierze. Dobrze zaprezentował się także Krzysztof Miętus (94,5 metra), który zajął ostatecznie 15. miejsce. Ostatnim z punktujących Polaków był Przemysław Kantyka – 92,5 metra w drugiej serii i 24. miejsce.

Wyniki konkursu: 

MiejsceNr startowyZawodnikOdległość IOdległość IIPkt.
139HLAVA, Lukas99.096.0243.8
250COLLOREDO, Sebastian98.098.0240.7
348ZNISZCZOL, Aleksander96.097.5237.8
438PRISLIC, Ernest96.099.0235.2
416HUBER, Stefan95.598.5235.2
625PASCHKE, Pius98.098.5234.7
752STEINER, Maximilian97.095.0231.5
834JANDA, Jakub96.595.0230.9
953JUSTIN, Rok94.0102.0230.8
1046KLUSEK, Bartlomiej98.594.5230.3
1140REISENAUER, Janni95.596.5228.8
1235QUECK, Danny94.096.0228.1
1345BRESADOLA, Davide93.599.5227.9
1447PUNGERTAR, Matjaz96.595.0227.3
1551MIETUS, Krzysztof94.594.5226.8
1622PAVLOVCIC, Bor94.096.5226.1
1754INSAM, Alex95.096.5225.9
1843ZUPANCIC, Miran92.094.5220.3
1921CZYZ, Bartosz95.092.0219.5
2042ALAMOMMO, Andreas91.594.5218.5
2115BRADATSCH, Sebastian91.595.0218.3
2218HAHN, Julian91.595.0218.2
2314KALINICHENKO, Vitaliy94.594.5217.4
2437KANTYKA, Przemyslaw92.592.5215.0
2549POGRAJC, Andraz93.092.0214.9
2630GREIDERER, Simon93.092.0214.2
2717MAYLAENDER, Dominik94.589.5213.8
2844STURSA, Vojtech93.092.0211.8
2932WEIGEL, Cedrik90.091.0204.0
305HOLIK, Frantisek92.083.5184.4


  • Źródło: fis-ski.com/ berkutschi.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Justyna Gorzkowska

Dodaj komentarz