Aktualności

Rośnie Kadra TZN!

W polskich skokach przyszedł czas na zmiany nie tylko w najwyższych szeregach. Kadry przygotowują się do sezonu pod okiem nowych trenerów, tymczasem ciągle trwa budowa nowej drużyny – Kadry TZN.

Nowa grupa, nowe możliwości

Dotychczas młodzi skoczkowie trenowali głównie pod okiem swoich klubowych trenerów. Jakiś czas temu, zrodził się jednak pomysł powołania do życia nowej drużyny, ściśle współpracującej z kadrą juniorów Macieja Maciusiaka.

Grupą zawodników kieruje Grzegorz Miętus, który choć zrezygnował z kariery skoczka narciarskiego, jak widać pozostał blisko tego sportu. Kadra TZN ma być szansą, torującą drogę do ewentualnego powołania skoczków do kadry juniorów.

Pod okiem Miętusa skaczą Adam Niżnik, Oskar Rojek, Damian Skupień oraz Mateusz Gruszka.

Moc pracy

Zawodnicy trenujący w nowej grupie, nastawieni są przede wszystkim na rozwój swoich umiejętności. Do tej pory odbyło się kilka zgrupowań w Szczyrku, a także treningów razem z kadrą juniorów.

Pod wpływem nowych obowiązków, z treningów w swoim klubie rezygnuje Adam Niżnik.

„Na razie treningi w klubie sobie odpuściłem, bo jak trenuję w Kadrze TZN, to byłoby już dla mnie za dużo, jakbym chodził jeszcze do mojego trenera klubowego Józka Jarząbka” – mówi niekryjący zadowolenia z otrzymanej szansy, Adam Niżnik.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko trzymać kciuki za dalszy rozwój drużyny pod okiem Grzegorza Miętusa!


  • Źródło: informacja własna / pzn.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Aleksandra Bazułka