Aktualności Poradniki

MŚ Lahti 2017: 50 tys. biletów w sprzedaży

Lahti2017

Mistrzostwa Świata w Lahti będą jednymi z głównych celów dla skoczków narciarskich na zbliżający się sezon zimowy. Mimo iż do imprezy jeszcze mnóstwo czasu, kibice chcą być pewni, że będą mogli przyglądać się rywalizacji z najlepszych miejsc. Właśnie dla nich organizatorzy uruchomili sprzedaż biletów. Zmagania będą trwały 12 dni.

Najwięcej chętnych na normalną skocznię

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti odbędą się w dniach 22 lutego – 5 marca 2017 roku. Organizatorzy tej wielkiej imprezy wydali specjalnie oświadczenie, w którym zaznaczono, że aż 50 000 biletów zostało udostępnionych dla fanów sportów zimowych. Największy popyt jest na najdogodniejsze miejsca na arenach zmagań sportowców.

Do tej pory popularnym dniem jest sobota (22 lutego), kiedy zostaną rozegrane biegi łączone, a także konkurs indywidualny na skoczni normalnej. Drugim popularnym dniem jest piątek (3 marca), kiedy odbędą się biegi narciarskie mężczyzn, a także sprint kombinatorów norweskich.

,,Zainteresowanie kibiców cały czas rośnie, bo ludzie chcą mieć jak najlepsze miejsca, jak najbliżej danego wydarzenia. Bilety na sektor A1, który umiejscowiony jest na mecie trasy biegowej, są już wyprzedane.” – wyjaśnia Mikko Saarinen, dyrektor ds. sprzedaży.

Sporym zainteresowaniem cieszą również bilety VIP, dzięki którym będzie można poczuć atmosferę sportowej rywalizacji jeszcze lepiej. Jak mówi Saarinen, najbardziej wszechstronne i jednocześnie najdroższe bilety do tej pory okazywały się najchętniej rezerwowanymi. Fani mogą zaopatrzyć się również w specjalne pakiety, które umożliwią wejście na stadiony przez dwa lub więcej dni. Pojedyncze bilety będzie można zakupić już od 4 października aż do wyczerpania wejściówek.

Więcej informacji o zimowym czempionacie można znaleźć TUTAJ.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: lahti2017.fi

O autorze

Paulina Ziemiańska