Aktualności

„Mikołaj z Goleszowa” w Wiśle [zapowiedź]

Do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata pozostał już tylko tydzień. Tyle samo dzieli nas od Międzynarodowego Konkursu Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży „Mikołaj z Goleszowa”, który w tym roku wyjątkowo zagości na skoczniach w Wiśle Centrum. W sobotę, 26 listopada zawodniczki i zawodnicy w ośmiu kategoriach powalczą o najlepsze lokaty.

Co?

To już kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży „Mikołaj z Goleszowa”. W tym roku skoczkinie i skoczkowie rywalizować będą na trzech obiektach, w ośmiu kategoriach:

Rocznik 2009 i młodsi, Dziewczęta 2006 i młodsze – skocznia HS-10

Rocznik 2007-2008, Dziewczęta OPEN II – skocznia HS-20

Junior D (rocznik 2004-2003), Junior E (rocznik 2005-2006) – skocznia HS-40

Chłopcy OPEN, Dziewczęta OPEN I – skocznia HS-40

Gdzie?

Tym razem Mikołaj odwiedzi kompleks skoczni w Wiśle Centrum.  Do wspólnej sportowej zabawy zaprasza organizator – Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Goleszów. Podczas konkursu będzie możliwość przyjrzenia się młodym adeptom skoków narciarskich, a także tym nieco starszym – pasjonatom, startującym w kategoriach OPEN. Być może wśród nich są przyszli mistrzowie. Kto wie?

Kiedy?

Zawody zaplanowano na sobotę, 26 listopada. W ten sam dzień nasi skoczkowie powalczą o punkty Pucharu Świata na skoczni w Ruce. Miejmy nadzieję, że będzie to szczęśliwy dzień.

Program zawodów:

08.30 – 09.30 – skoki treningowe;

09.50 – otwarcie zawodów;

10.00 – rozpoczęcie konkursu skoków;

14.00 – ceremonia zakończenia i dekoracja najlepszych

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 22.11.2016 r. (fax na nr: 33 8528 720 lub e-mail: mariola.zlik@wp.pl). Każdy zawodnik musi posiadać aktualne badania lekarskie i ubezpieczenie. Za najlepsze lokaty, startujący otrzymają puchary, dyplomy i nagrody.

Miło nam poinformować, że portal Skoki24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. My tam będziemy, a Wy? Zapraszamy do wspólnego kibicowania!


  • Źródło: informacja własna
  • Foto:  Katarzyna Służewska

O autorze

Aleksandra Bazułka