Aktualności

Domen Prevc liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Dobiegł końca pierwszy konkurs rozgrywany w norweskim Lillehammer. Prym wiódł reprezentant Słowenii Domen Prevc, podium dopełnili Daniel Andre Tande z Norwegii i Austriak Stefan Kraft. Medale zostały wręczone, hymn zaśpiewany, a punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozdane. Zobaczmy, jak prezentuje się tabela po pierwszych zawodach rozegranych na Lysgaardsbakken. 

Pierwsze miejsce bez zmian

Prowadzący dotychczas 17-letni Domen Prevc ze Słowenii jedynie umocnił się na miejscu lidera, zwyciężając pierwszy konkurs indywidualny rozgrywany na Lysgaardsbakken i tym samym powiększając swój dorobek punktowy do liczby 320. O jedno oczko wyżej wskoczył Daniel Andre Tande z wynikiem 258 punktów, tym samym spychając Severina Freunda na miejsce trzecie. Niemiec ma w tym momencie 228 punktów na swoim koncie.

Dziesiątka z drobną rotacją

Tuż za klasyfikacyjnym podium uplasował się Stefan Kraft. Austriak poprawił swoją lokatę o jedno miejsce i ma teraz 199 punktów. Zaraz za nim, na piątym miejscu w tabeli widnieje reprezentant Polski, Maciej Kot, który uzbierał już 167 punktów. Reprezentant Polski również poprawił swoją pozycję o jedno miejsce do góry. Spadek o dwa miejsca zaliczył Austriak Manuel Fettner, który zameldował się na szóstej pozycji z liczbą 147 punktów. Awans o dwa oczka w górę zanotował dziś Francuz Vincent Descombes Sevoie, który ma 129 punktów. Taki sam awans na ósme miejsce zaliczył Markus Eisenbichler ze swymi 128 punktami. Miejsce dziewiąte w tabeli i 116 punktów należą do Andreasa Koflera, który spadł o jedno oczko na rzecz Niemca. Dziesiątkę dopełnia Polak Kamil Stoch i wynik 114 punktów.

Dotychczas siódmy Peter Prevc zameldował się dziś na 12 miejscu z liczbą 106 punktów. Dawid Kubacki spadł o 2 miejsca z wynikiem 73 punktów.


  • Źródło: fis-ski.com / informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Angelika Uchacz