Aktualności

PŚ: Kamil Stoch i spółka na czele klasyfikacji generalnej

Po emocjonującym pierwszym konkursie lotów w tym sezonie, który pewnie wygrał Stefan Kraft, nadszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zmiany w kontekście lidera zarówno indywidualnego, jak i drużynowego nie zaszły, znacznie więcej wydarzyło się w przypadku innych zawodników oraz nacji.

Kamil Stoch odskakuje rywalom

Lider polskiej kadry od czasu konkursów w Polsce nie stawał indywidualnie na najwyższym stopniu podium, jednakże dziś zdołał on wskoczyć na 3. miejsce po bardzo dobrych lotach na obiekcie w Oberstdorfie. Kamil Stoch ma 1038 pkt. a jego przewaga nad Danielem Andre Tande wynosi 135 pkt. 

Wspomniany Norweg, jak i młody utalentowany Słoweniec Domen Prevc (831 pkt.) nieustannie gonią Polaka w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata. Stefan Kraft także nie odpuszcza i wyraźnie zmniejsza przewagę, w tym momencie Austriak traci do lidera 218 pkt., a do podium tylko 11 punktów.

Maciej Kot przez bardzo długi czas plasował się na 5. miejscu w PŚ. Michael Hayboeck (578 pkt.) wyprzedził Polaka o 21 „oczek”.

Siódme miejsce dzierży Manuel Fettner (542 pkt.), ósmy jest Markus Eisenbichler (509 pkt.), a Andreas Wellinger po bardzo dobrych startach w ostatnim czasie uplasował się na 9. miejscu (498 pkt.). 

Czołową „10” PŚ zamyka trzeci z biało-czerwonych Piotr Żyła, który po szesnastu występach w zawodach najwyższej rangi uzbierał 432 pkt.

Spośród pozostałych polskich skoczków wyraźny awans odnotował Jan Ziobro, który z 32. miejsca wskoczył na 28. i ma 85 pkt. Dawid Kubacki zajmuje 19. lokatę, Stefan Hula jest 26. Aleksander Zniszczoł zajmuje 51. miejsce, a Klemens Murańka sklasyfikowany jest na 56. pozycji.

Polski Puchar Narodów

Nieustannie liderami Pucharu Narodów są Polacy, którzy z bardzo dobrej strony prezentowali się w dotychczasowych konkursach drużynowych, jak i we wszystkich indywidualnych zmaganiach. Reprezentacja Polski ma 3618 pkt.

Zmiany nastąpiły dziś w kontekście drugiego miejsca. Przed startem na obiekcie Heini-Klopfer-Skiflugschanze wiceliderem byli Niemcy, tymczasem wyprzedzili ich Austriacy, którzy mają na swym koncie 3298 pkt. Wspomniani Niemcy są na 3. miejscu z dorobkiem 3237 pkt.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda