Aktualności

Daniel Andre Tande: „Nie mógłbym być szczęśliwszy”

Daniel Andre Tande ostatecznie uplasował się na 3. miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czy jego zdaniem to dobre zwieńczenie sezonu? 

Dobry początek

Podopieczny Alexandra Stoeckla, mimo dyskwalifikacji podczas niedzielnego konkursu, utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak sam podkreśla, zdaje sobie sprawę, że końcówka sezonu nie była już taka dobra, jak jego początek, kiedy stawał między innymi na podium Turnieju Czterech Skoczni.

– Początek sezonu był dla mnie lepszy niż jego ostatnia część. Borykałem się przez jakiś czas ze zmęczeniem i techniką. Takie niedogodności nie są przyjemne, ale ostatnie dwa tygodnie były pozytywne.

Nadzieja na przyszłość

Skoczek nie zastanawia się nad tym, co mógł jeszcze osiągnąć w tym sezonie. Jest bardzo zadowolony z tego, co pokazał.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej jest dla mnie czymś niesamowitym. To dopiero drugi sezon Pucharu Świata, w którym biorę udział, więc nie mógłbym być szczęśliwszy.

Po sezonie obfitującym w wiele emocji możemy tylko zastanawiać się, czym może zaskoczyć nas następny. Czy sprawdzi się powiedzenie „do 3 razy sztuka” i to Daniel Andre Tande zdobędzie Kryształową Kulę? Tego dowiemy się za rok.


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja z Planicy: Justyna Gorzkowska i Przemysław Krawiec
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Monika Baran