Aktualności

Moim Okiem: Skoczek narciarski może łatwiej pomóc? Mecz Gwiazd 2017 nadchodzi!

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Mecz Gwiazd w Szczecinie.  W tym roku sportowcy zagrają w Azoty Arenie 27 maja. Kolejna edycja charytatywnego meczu podsunęła mi pewien temat do rozważań, mianowicie: Jak sportowcy, w tym skoczkowie narciarscy pomagają? Czy mogą w łatwiejszy sposób czynić dobro niż zwykli ludzie? 

Jak pewnie wiecie, albo i nie, co roku w Szczecinie stowarzyszenie „Siatkarze dla Hospicjum” organizuje wielki charytatywny mecz gwiazd, z którego dochód przekazany jest na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Myślę, że sportowcy, szczególnie znani sportowcy, jak i ludzie z show biznesu mogą w łatwy sposób pomagać. Przykładowo taki skoczek narciarski, podpisze plastron startowy z jednego konkursu poprosi o to samo swoich kolegów z kadry i przekaże to jakieś fundacji, ona wystawi to na licytację i może dostać nawet kilkaset złotych. Moje pytanie brzmi: ile kosztowało to tego sportowca? Tyle co nic. Gdybym ja wystawił koszulkę z moim „autografem”, nikt by złotówki za to nie dał. Dlatego uważam, że znane osoby mają ułatwione możliwości takiej pomocy. Druga kwestia: czy to wykorzystują? Myślę, że w większości przypadków tak i to jest bardzo zadowalające! 

Rok temu po charytatywnym meczu w Szczecinie rozmawiałem z Kubą Kotem, m.in. na temat tego jak podobała mu się tegoroczna, już w sumie zeszłoroczna edycja Meczu Gwiazd. Podsumował on to tymi słowami:  „Pomagamy dzieciom a to jest najważniejsze!”. Sądzę, że zawarł w tym zdaniu całą istotę majowego święta siatkówki w Szczecinie. Dobra zabawa sportowców na boisku, ciekawe widowisko, na które przychodzą kibice to tylko dodatek, który pozwala zgromadzić środki na szczytny cel. Myślę, że bardzo dobrze, iż są takie wydarzenia.

Na koniec chciałem serdecznie zaprosić wszystkich na tegoroczny Mecz Gwiazd do Szczecina!

Maciej i Jakub Kot podczas Meczu Gwiazd 2016 (fot. Kacper Kolenda)

Odbędzie się on 27 maja o godzinie 17.00 wAzoty Arenie. Bilety są do nabycia TUTAJ. Na parkiecie zobaczymy w tym roku jedynie dwóch skoczków narciarskich. W sobotę 27 maja ślub bierze Aleksander Zniszczoł, jego żoną zostanie siostra Justyny Żyły – żony Piotra Żyły, więc większość skoczków będzie brała udział w tej zabawie. Na szczecińską zabawę przybędą weterani Meczów Gwiazd – Maciej i Jakub Kot. Maciek dwa lata temu, powiedział, że nawet jak go nie zaproszą, to on i tak przyjedzie, natomiast Kuba rok temu zapewnił mnie, że jeśli tylko zdrowie dopisze, zjawi się w Szczecinie. Jak widać słowa dotrzyma, a w tym roku jego wyjazd do stolicy Pomorza Zachodniego może być trochę trudniejszy niż w poprzednich latach, ponieważ będzie musiał zostawić w Zakopanem swoją kilkumiesięczną córeczkę! Tym większy szacunek dla braci Kotów za to, że zawsze znajdą czas i pojawią się na Meczu Gwiazd w Szczecinie.

 

Zachęcam do kupna biletów jak najszybciej, ponieważ zostały już ostatnie miejsca. Jeśli nie byliście jeszcze na Meczu Gwiazd, a chcielibyście się przekonać jak on wygląda, to zapraszam do obejrzenia filmiku z zeszłorocznej edycji:

PS Zaopatrzcie się w notatniki, ponieważ po Meczu Gwiazd każdy może z łatwością zdobyć autograf od swojego ulubionego sportowca lub zrobić sobie z nim zdjęcie. 


Moim Okiem – to seria artykułów, w których będę opisywał w sposób subiektywny wydarzenia, informacje, problemy związane z tematyką skoków narciarskich i nie tylko! Na łamach serwisu Skoki24.pl będą publikowane artykuły związane jedynie ze skokami, po resztę zapraszam na mój blog: „Moim Okiem – Kacper Kolenda – blog sportowy i nie tylko„. 

Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda