Aktualności

ZIO Pjongczang: Lundby, Takanashi i Althaus najlepsze na treningach

Już jutro najlepsze skoczkinie świata zmierzą się ze sobą w pierwszym i jednym olimpijskim konkursie na skoczni normalnej. Końca dobiegły wszystkie trzy serie treningowe, które wygrały faworytki do olimpijskiego złota – Sara Takanashi, Maren Lundby i Katharina Althaus.

 

Mocna Japonka – I seria 

Sara Takanashi stoi przed szansą na zdobycie pierwszego złotego medalu na olimpiadzie. Przypominamy, że Japonka jest najbardziej utytułowaną skoczkinią, ma na koncie cztery zwycięstwa w całym cyklu Pucharu Świata. 

Reprezentantka Japonii wygrała pierwszy niedzielny trening po skoku na odległość 103,5 m. Druga była Carina Vogt, a trzecie miejsce zajęła Maren Lundby. Obie zawodniczki osiągnęły 103 m.

Tuż za podium znalazła się kolejna zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni – Yuki Ito (102,5 m).

Powrót Lundby i wygrana – II seria

Reprezentantka Norwegii odpuściła sobie sobotnie treningi, aby odpocząć przed zawodami, które zaplanowane są na poniedziałek. Ta skoczkini także upatrywana jest jako jedna z faworytek do olimpijskiego złota. 

Zawodniczka w drugiej serii treningowej wylądowała na 111. metrze, tyle ile wczoraj Stefan Hula. Nika Kriznar skoczyła metr bliżej od wspomnianej Norweżki, jednak jej strata wyniosła aż 7 pkt. Trzecia była Carina Vogt (109 m). 

Althaus najlepsza – III seria

Katharina Althaus wygrała ostatnią serię, skacząc 104 m. Wirtualne podium uzupełniły Daniela Iraschko-Stolz z Austrii (103,5 m) i Słowenka Ema Klinec (102 m).

Z oddania próby zrezygnowało sześć skoczkiń, w tym Sara Takanashi i Maren Lundby.

Program zawodów – poniedziałek (12.02.2018)

  • 12:35 – seria próbna 
  • 13:50 – I seria konkursu indywidualnego

Pełne wyniki treningów


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda