Aktualności Wywiady

Maciej Maciusiak dla Skoki24.pl: „Bardzo przyzwoite konkursy”

Tuż po zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle trener kadry B – Maciej Maciusiak podsumował dotychczasowe występy zawodników w cyklu FIS Beskidy Tour. Odniósł się także do LGP w Courchevel i wspomniał o planach na najbliższą przyszłość.

 

Ocena występów Polaków

Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w FIS Beskidy Tour są udane dla naszych reprezentantów. Jak odniósł się do tego trener kadry B?

Dla nas są to bardzo przyzwoite zawody. Ogólnie, biorąc pod uwagę całość, to wyglądało to nawet dobrze – dodał.

Skoki w Stams i Courchevel

Trener został zapytany o treningi w Stams i późniejsze zmagania podczas LGP w Courchevel, w których dyskwalifikacji uległo trzech polskich skoczków.

Byliśmy wtedy po urlopach. Tydzień spędziliśmy na sali na siłowni. Wtedy pojechaliśmy do Francji (na LGP). Jednak ta forma była wtedy zdecydowanie niższa, widać było te braki. Najlepiej radził sobie Przemysław Kantyka – powiedział.

Podsumowanie zawodów w Wiśle

Jak Maciej Maciusiak odniósł się do formy Aleksandra Zniszczoła, który w sobotę zajął 2. miejsce, oraz do pozostałych reprezentantów?

Olek skoczył dwa dobre skoki. Tomasz Pilch zepsuł drugi skok. Co do Przemysława Kantyki – było go stać na lepsze skoki. Paweł Wąsek i Andrzej Stękała skoczyli dobrze, w miarę swoich możliwości – tak podsumował sobotni konkurs na skoczni w Wiśle-Malince.

Plany po FIS Beskidy Tour

Co w najbliższym czasie jest zaplanowane dla skoczków?

Na razie nie planujemy zgrupowania. Będzie jeden trening na skoczni w Szczyrku i codziennie trening na siłowni, a we wrześniu starty w LPK w pełnej obsadzie. Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun wezmą udział w zawodach Letniej Grand Prix w Hakubie – powiedział trener kadry B.


  • Źródła: informacja własna
  • Korespondencja z Wisły: Paulina Ziemiańska
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Radosław Matyjakowski