Aktualności Z innych aren

Z innych aren: Podsumowanie PŚ pań, skład Polaków na PK w Iron Mountain

W miniony weekend, oprócz zawodów PŚ na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, odbyły się zmagania PŚ pań w austriackim Hinzenbach. Dodatkowo dzisiaj ogłoszono skład Polaków na najbliższe zawody PK w Iron Mountain. Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z cyklu „Z innych aren”.

Puchar Świata pań

Zawody miały miejsce w miniony weekend w austriackim Hinzenbach, na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K85 i HS90. Warto wspomnieć, że na tym obiekcie corocznie rozgrywany jest konkurs w ramach Letniego Grand Prix (od 2011 roku, z wyjątkiem w 2013).

Sobotnie zmagania wygrała liderka cyklu, Norweżka Maren Lundby, dwukrotnie skacząc na odległość 86 m (nota 228,1 pkt.). Druga tego dnia była Niemka Juliane Seyfarth, po próbach na 84,5 i 79,5 m (nota 215,2 pkt.). Podium uzupełniła kolejna reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów, Katharina Althaus. Wiceliderka PŚ pań skoczyła 81,5 i 79 m (nota 213,2 pkt.). Jedyną Polką, która awansowała do pierwszej serii, była Kinga Rajda. 18-latka po skoku na 73 metry zajęła ostatecznie 31. pozycję. Pozostałe nasze skoczkinie – Kamila Karpiel i Anna Twardosz – odpadły w kwalifikacjach.

W niedzielnym konkursie ponownie zwycięstwo odniosła Maren Lundby, po próbach na 90 i 88,5 m (nota 250,8 pkt.). Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi, skacząc 88 i 89 m (nota 241,2 pkt.). Trzecia była Katharina Althaus, po skokach na 89 i 87,5 m (nota 238,5 pkt.). Jedyną naszą reprezentantką w konkursie była Kamila Karpiel. 17-latka po próbie na 75 metrów uplasowała się na 36. pozycji. Kwalifikacji nie przebrnęły Kinga Rajda i Anna Twardosz. Kolejne zawody PŚ pań odbędą się w dniach 8-10 lutego w słoweńskim Ljubnie (9 lutego odbędzie się konkurs drużynowy).

Skład Polaków na PK

W najbliższy weekend (8-10 lutego) w amerykańskim Iron Mountain odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego. W składzie polskiej kadry na te zmagania znajdują się: Aleksander Zniszczoł (10. w PK), Andrzej Stękała (41. w PK), Klemens Murańka (51. w PK) i Przemysław Kantyka (81. w PK). W zamian za odwołane konkursy w Erzurum (w miniony weekend), w USA odbędą się trzy zawody. Każde rozpoczną się o 20:00 czasu polskiego. Transmisję „na żywo” z Iron Mountain przeprowadza co roku USA Nordic (Amerykański Związek Narciarski) na swojej stronie.


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com / pzn.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Radosław Matyjakowski