Aktualności

PŚ Willingen 2019: Stoch prowadzi po pierwszej serii, Kubacki czwarty, Żyła piąty!

Kamil Stoch po fantastycznym locie prowadzi po pierwszej serii Pucharu Świata w Willingen. Za nim Kobayashi oraz Geiger. Kubacki i Żyła także wysoko. Dwóch Polaków bez awansu do drugiej serii.

PODIUM NA PÓŁMETKU KONKURSU

Kamil Stoch po fantastycznej próbie na 144,5 m wyprzedza lidera Pucharu Świata, Ryōyū Kobayashiego o 3 punkty. Japończyk skoczył tyle samo co Polak, jednak dzięki wyższym notom naszego zawodnika przegrywa z nim. Podium uzupełnia Karl Geiger. Po skoku na 142 m traci on do drugiego miejsca tylko 0,2 pkt.

CZOŁOWA DZIESIĄTKA

Tuż za podium po pierwszej serii znajduje się ostatnio fenomenalnie skaczący Dawid Kubacki (144 m). Piąte miejsce, po także rewelacyjnym skoku, zajmuje Piotr Żyła (142 m). Wyprzedza on Richarda Freitaga (144 m). Na siódmym miejscu jest Timi Zajc (140,5 m), natomiast na ósmym Evgeniy Klimov  (138,5 m). Dziewiąte miejsce należy do Simonna Ammanna (138,5m). Czołową dziesiątkę uzupełnia Johann André Forfang, po skoku na odległość 137 m.

Zarówno Dawid Kubacki, jak i Piotr Żyła tracą niewiele do podium, dlatego druga seria zapowiada się bardzo emocjonująco.

RESZTA POLAKÓW SŁABO

W pierwszej serii widzieliśmy sześciu biało-czerwonych zawodników. Poza Stochem, Kubackim i Żyłą, w drugiej serii zobaczymy jeszcze tylko Stefana Hulę, który po dobrym skoku na odległość 137,5 m zajmuje 14. miejsce. Sztuka ta nie udała się niestety Jakubowi Wolnemu – bohaterowi wczorajszego konkursu drużynowego – oraz Maćkowi Kotowi. Po bardzo słabych skokach zostali oni sklasyfikowani odpowiednio na 33. i 37. miejscu.

LIDER WILLINGEN FIVE POZA DRUGĄ SERIĄ

Markus Eisenbichler – zwycięzca wczorajszych kwalifikacji – po bardzo słabym skoku nie wystąpi w drugiej serii; tym samym nie będzie się już liczył w kontekście całego Willingen Five.


  • Źródło: ski-fis.com
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Marysia Chenczke