Aktualności

Zakończenie kariery Floriana Altenburgera

W miniony weekend na swoim profilu na Instagramie austriacki skoczek Florian Altenburger poinformował o zakończeniu swojej kariery [jako] skoczka narciarskiego.

Szczegóły decyzji

Austriak napisał, że decyzję o zakończeniu kariery podjął po długich przemyśleniach. Przy okazji podziękował swoim kibicom, przyjaciołom, sponsorom i trenerom, którzy zawsze go wspierali podczas obranej ścieżki życiowej. Największe podziękowania powędrowały do jego rodziny. „Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe” – napisał. Na końcu dodał, że teraz nadszedł czas na rozpoczęcie nowego rozdziału oraz wyznaczanie nowych celów i przygód.

https://www.instagram.com/p/B1AtaELnTNf/

Historia występów

Florian Altenburger w listopadzie skończy 26 lat. Występował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, dwukrotnie wygrywając zawody tego cyklu (w styczniu 2016 w Willingen – na zdjęciu poniżej – i Iron Mountain w lutym 2016). Ma także po jednym zwycięstwie w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup (w sierpniu 2015 w Kuopio).

Z kolei jego najlepszy sezon w PŚ to sezon 2017/18, kiedy zajął 51. miejsce. W sezonie 2016/17 uplasował się na 37. pozycji w Turnieju Czterech Skoczni, co było jego życiowym rezultatem w tym cyklu. Dwukrotnie zdobył punkty Pucharu Świata – był trzynasty w Willingen w lutym 2018 i dwudziesty siódmy w Ga-Pa w styczniu 2017. Austriakowi życzymy powodzenia w przyszłości!


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Radosław Matyjakowski