Aktualności

Raw Air Oslo: Norwegia zwycięża, Polska czwarta

Norwegowie wygrali pierwszy konkurs z cyklu Raw Air, a także pierwszą drużynówkę podczas tego turnieju. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Niemiec. Trzeci byli Słoweńcy.

Norwegia zdecydowanie zwycięża

Norwegowie w składzie Johann André Forfang, Robert Johansson, Daniel-André Tande oraz Marius Lindvik wygrali sobotnie zmagania drużynowe. Za nimi uplasowali się Niemcy. Trzeci byli Słoweńcy, którzy w ostatnim skoku wyprzedzili Polaków.

Walka o podium

Piotr Żyła, który ponownie zaprezentował się jako pierwszy z Polaków, w porównaniu do pierwszej serii skoczył o pięć metrów bliżej. Lądował na 124. metrze. Po jego próbie biało-czerwoni plasowali się na trzeciej lokacie. Kolejnemu z naszych zawodników, Maciejowi Kotowi, udało się poprawić wynik z pierwszej części konkursu. Skok na 123 m dał drużynie niestety piąte miejsce. Kamil Stoch po raz kolejny poprawił się podczas konkursu, bo jego 133 metry pozwoliły na wyprzedzenie Japonii i uplasowanie się na czwartej pozycji. Całości dla Polaków dopełnił Dawid Kubacki, którego fenomenalny skok na 134,5 m dał nam ostatecznie czwarte miejsce.

O autorze

Paulina Ziemiańska