Aktualności

Raw Air Lillehammer: Markus Eisenbichler prowadzi, Stoch drugi!

Podczas przełożonego konkursu z Oslo na Lillehammer, po pierwszej serii lideruje Markus Eisenbichler. Tuż za nim plasuje się Kamil Stoch, a trzeci jest Ryōyū Kobayashi.

Pierwsza dziesiątka

Na pierwszym miejscu znajduje się Markus Eisenbichler ze skokiem na odległość 138 metrów. Drugi, ze stratą 3,9 punktu [do lidera], plasuje się Kamil Stoch! Trzeci na wirtualnym podium jest Ryōyū Kobayashi. Czwarty jest Peter Prevc, a piąty Robert Johansson. Szósty jest Marius Lindvik, siódmy Stephan Leyhe, a ósmy Michael Hayböck. Dziesiątkę dopełniają Robert Pedersen oraz Karl Geiger.

Miejsca Polaków

Jako pierwszy z biało-czerwonych na belce startowej pojawił się Maciej Kot, jednak jego skok nie dał awansu do drugiej serii. Podobnie sprawa wygląda z Jakubem Wolnym, którego również nie zobaczymy ponownie podczas dzisiejszych skoków. Piotr Żyła, który skakał w niekorzystnych warunkach, uzyskał 124 metry i plasuje się na 21. miejscu. Następnie zaprezentował się Kamil Stoch, który lądując na 135. metrze obecnie jest drugi. Dawid Kubacki uzyskał zaledwie 122,5 metra, przez co obecnie jest dopiero dwudziesty ósmy.

O autorze

Paulina Ziemiańska