Aktualności

Od poniedziałku rusza sprzedaż biletów na Mecz Gwiazd w Szczecinie

Już w najbliższy poniedziałek organizatorzy Meczu Gwiazd w Szczecinie planują rozpocząć sprzedaż biletów. Tym razem do kupienia będzie aż 5 tysięcy wejściówek. „Mogę potwierdzić przybycie Maćka i Kuby Kota. Czynimy starania, żeby przyjechali jeszcze inni skoczkowie” – mówi Maciej Sośnicki, prezes Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum”. 

 

Więcej biletów

W tym roku Mecz Gwiazd odbędzie się w sobotę, 30 maja o godz. 17:00. Do Szczecina tradycyjnie przyjadą siatkarze i skoczkowie, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, a przy okazji dobrze się bawić. Sprzedaż biletów na ten wyjątkowy mecz rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 30 marca. „Bilety będą na pewno tańsze, bo jest ich do sprzedania 6 razy więcej niż ostatnio. W zeszłych latach udawało się sprzedawać ok. 700-800 biletów i wszystkie rozchodziły się dosłownie w kilka godzin. Tutaj wyzwanie jest dużo większe, bo Azoty Arena jest w stanie pomieścić ok. 5 tysięcy osób” – przyznaje Maciej Sośnicki, organizator wydarzenia. 

 

Mecz z udziałem skoczków

Co roku w pomoc bardzo chętnie włączają się nie tylko siatkarze. Wiadomo już, że w VIII edycji tego wydarzenia wezmą udział Maciej Kot i jego starszy brat Jakub. „Skoczkowie na pewno pojawią się na meczu. W tym momencie mogę potwierdzić przybycie Maćka i Kuby Kota. Czynimy starania, żeby przyjechali jeszcze inni skoczkowie”. 

 

Turniej amatorski i aukcje

Stowarzyszenie „Siatkarze dla Hospicjum” pomaga na wiele różnych sposobów i nie jest to wyłącznie Mecz Gwiazd. „Już dwa tygodnie wcześniej wystartują aukcje z pamiątkami, które dostajemy od sportowców. To wszystko, co uda nam się zebrać, będzie przekazywane dla dzieciaków”. Organizatorzy przyznają, że plan wydarzenia będzie taki sam jak ostatnio. „Sam przebieg imprezy jest niezmienny. Rozpoczyna się już w sobotę rano turniejem amatorskim, na którym będą grali siatkarze, natomiast Mecz Gwiazd będzie po południu”. 

 

Pomoc dla dzieci

Sośnicki przyznaje, że potrzeby hospicjum są bardzo duże, a całe wydarzenie jest w stu procentach charytatywne. „Generalnie hospicjum ma refundowaną połowę swoich potrzeb. Są to ogromne kwoty i dlatego staramy się ich wspierać na wszelkie możliwe sposoby. Najczęściej kupujemy sprzęt ratujący życie lub też samochody, które umożliwiają przewożenie małych podopiecznych hospicjum. Są to samochody przystosowane do przewożenia dzieci na wózkach inwalidzkich. Kupujemy też respiratory, a także artykuły pierwszej potrzeby”.  

 

Gdzie znaleźć szczegółowe informacje o biletach?

Wszystkich kibiców zapraszamy do regularnego śledzenia profilu stowarzyszenia na facebooku, gdzie znajdziecie najświeższe informacje dotyczące biletów. „W sobotę będzie podana cena biletów, a w niedzielę ogłosimy gdzie będzie można je kupić” – zdradza na zakończenie Maciej Sośnicki.  

 

Zobaczcie jak wyglądał Mecz Gwiazd rok temu…

{youtube}EjST9QTZF44{/youtube}

 

Źródło: informacja własna

O autorze

Przemysław Krawiec