Aktualności

Niedziela ze skokami w Rasnovie i Hinzenbach

W niedzielę odbędzie się ostatni konkurs z cyklu Letniej Gran Prix 2015. Zawodnicy swoją rywalizację zakończą w austriackim mieście Hinzenbach. W tym samym czasie rozgrywać się będą zawody FIS Cup pań i panów w rumuńskim Rasnovie. Czeka nas więc dzień pełen wrażeń.

LGP Hinzenbach
W niedzielne popołudnie zakończy się rywalizacja w konkursach LGP 2015. Zawodnicy swoje ostatnie skoki w tym cyklu oddadzą w Hinzenbach na skoczni Aigner-Schanze. Okaże się także, którzy skoczkowie zajmą miejsca na podium klasyfikacji generalnej. Już dziś można powiedzieć, że triumfatorem został Kento Sakuyama, który wypracował sobie przewagę 176 punktów nad drugim Robertem Kranjcem. Start serii próbnej o 13:00, a zawody rozpoczną się godzinę później. Wyniki na żywo będzie można śledzić na naszym portalu, a o 17:00 retransmisję z konkursu planuje stacja Eurosport. Szczegółowy program transmisji telewizyjnych znajdziecie TUTAJ.

FIS Cup Rasnov
Z kolei w Rumunii odbywać się będą kolejne konkursy w Rasnovie. W rywalizacji wezmą udział zarówno panowie jak i panie. Jako pierwsze na skoczni HS100 zameldują się skoczkinie, które już o godzinie 8:00 oddadzą skok w serii próbnej. O 11:00 na obiekcie pojawią się mężczyźni.

Program dnia (27.09.2015):
08:00 – seria próbna FIS Cup pań w Rasnovie
09:00 – konkurs FIS Cup pań w Rasnovie

11:00 – seria próbna FIS Cup panów w Rasnovie

12:00 – konkurs FIS Cup panów w Rasnovie

13:00 – seria próbna LGP w Hinzenbach

14:00 – konkurs LGP w Hinzenbach

Lista startowa LGP:

Lista startowa FIS Cup panów:

Lista startowa FIS Cup pań:


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Kamila Walter