Aktualności

Zapowiedź soboty ze skokami w Oslo, Planicy, Hinzenbach i Whistler

Przed nami sobota pełna sportowych emocji. Na skoczniach o najwyższe lokaty rywalizować będę skoczkinie i skoczkowie, a walka o punkty rozegra się aż na czterech obiektach. Puchar Świata Kobiet i Mężczyzn, Puchar Kontynentalny oraz  FIS Cup. W każdej kategorii wystąpią reprezentanci Polski!

Puchar Świata w Oslo

Już jutro – 06.02 w norweskim Oslo, zostaną rozegrane kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Tym razem najlepsi skoczkowie powalczą o wysokie miejsca w konkursie drużynowym. Obok silnych Słoweńców, czy Norwegów, liczymy na dobry występ naszej czwórki. Łukasz Kruczek zdecydował, że w sobotę na Holmenkollbaken, Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Sobotę na skoczni  HS134 w Oslo rozpocznie seria próbna o godzinie 15:00. Godzinę po niej, o 16:00 planowana jest pierwsza seria konkursu drużynowego.

Gdzie obejrzeć skoki?

Sobota, 06.02

15:25 – TVP1 – konkurs drużynowy

16:00 – Eurosport1 – konkurs drużynowy

Poza transmisjami telewizyjnymi, wyniki możecie śledzić na skoki24.pl/live.

Puchar Świata Pań w Hinzenbach

Tym razem będziemy mieli komu kibicować! Do Austrii pojechały trzy nasze skoczkinie – Magdalena Pałasz, Kinga Rajda i Joanna Szwab.

Sobotę na skoczni HS94 rozpoczniemy od serii próbnej (10:00). Na godzinę 11:30 planowane są kwalifikacje. Natomiast o 13:00 powinna rozpocząć się pierwsza seria konkursu indywidualnego. Trzymamy kciuki za Polki!

Puchar Kontynentalny w Planicy

Do Planicy pojechało sześciu biało-czerwonych. O najlepsze miejsca powalczą Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Jakub Wolny, Krzysztof Biegun oraz Przemysław Kantyka.

Zawody zostaną rozegrane na skoczni HS139. Pierwsze skoki już o godzinie 13:00 podczas oficjalnego treningu. Tuż po nim o 14:00 zaplanowana jest seria próbna. Zmagania w pierwszej serii konkursowej rozpoczną się o 15:30.

FIS Cup w Whistler

Do Kanady udał się tylko jeden Polak – Jakub Kot. Skoczek, który niedawno powrócił do skoków narciarskich, wystartuje w Whistler w gronie siedemnastu innych zawodników. Na obiekcie HS106 pojawią się reprezentanci pięciu państw. Aktualnie, Jakub Kot zajmuje 39. lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu.

Zgodnie z harmonogramem, o 19:30 czasu polskiego ma rozpocząć się seria próbna. Początek konkursu został wyznaczony na godzinę 20:30.

O rezultacie osiągniętym przez jedynego Polaka, będziecie mogli przeczytać na skoki24.pl tuż po zakończonych zawodach.


O autorze

Aleksandra Bazułka