PŚ Oslo: Kraft wygrywa serię próbną, Kubacki czwarty

Stefan Kraft wygrał serię próbną poprzedzającą drużynowy konkurs Pucharu Świata w Oslo. Reprezentant Austrii wyprzedził Petera Prevca i Severina Freunda. Jedynym zawodnikiem z Polski, który przekroczył punkt konstrukcyjny był 4. Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki lądując na 128. metrze zajął najwyższe miejsce ze wszystkich reprezentantów Polski skaczących w serii próbnej na Holmenkollbakken. Podopieczny Macieja Maciusiaka znalazł się tuż za najlepszą trójką, która stworzyli Stefan Kraft, Peter Prevc i Severin Freund. Miejsce piątek wywalczył Richard Freitag, a szóste Michael Hayboeck.

Przeciętnie spisali się pozostali biało-czerwoni. Zwycięzca piątkowych kwalifikacji – Stefan Hula – zajął 19. pozycję. Kamil Stoch był 23., a Andrzej Stękała 26.

Początek drużynowego konkursu PŚ w Oslo o godz. 16:00. Transmisja na żywo w TVP 1 i Eurosport 1. Wyniki na żywo możecie śledzić na skoki24.pl/live.