Aktualności

LGP Klingenthal: Nokaut Kota w pierwszej serii, trzech Polaków w pierwszej czwórce!

Nie ma mocnych na Macieja Kota tego lata! Polak pokazał swoją niezwykłą dyspozycję i po dalekim skoku na odległość 140 metrów prowadzi po pierwszej serii finałowych zmagań w niemieckim Klingenthal (HS-140), kończących Letnią Grand Prix 2016. Zawodnik z Limanowej wyprzedza o prawie 20 punktów znajdującego się na drugim miejscu Daniela Andre Tande (134 metry). W czołowej czwórce znajduje się jeszcze Kamil Stoch (131 metrów) i Dawid Kubacki (131,5 metra). Niestety, nie wszyscy reprezentanci Polski zdołali zakwalifikować się do serii finałowej. 

Maciej Kot nokautuje rywali z każdym konkursem, jednak dzisiaj przechodzi samego siebie. Po skoku na odległość 140 metrów prowadzi w finałowym konkursie LGP 2016 na niemieckim obiekcie w Klingenthal (HS-140). Będący na drugim miejscu Norweg Daniel Andre Tande (134 metry) traci do Polaka prawie 20 punktów i jest niemal pewne, że nie dogoni naszego reprezentanta w walce o dzisiejszy triumf. Tuż za zawodnikiem ze Skandynawii znajduje się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 131 metrów zdołał wyprzedzić kadrowego kolegę, Dawida Kubackiego (131,5 metra).

W czołowej dziesiątce znajdują się jeszcze Stefan Kraft (126 metrów), Markus Eisenbichler (131 metrów), Taku Takeuchi (129 metrów), Mackenzie Boyd-Clowes (127 metrów), Daiki Ito (129,5 metra) i Peter Prevc (123 metry).

Reszta Polaków nie zachwyca podczas dzisiejszych zmagań. Zarówno Stefan Hula jak i Piotr Żyła osiągnęli odległość 122 metrów i zajmują odpowiednio 26. i 27. lokatę. Awansu do drugiej serii nie zdołali wywalczyć Jakub Wolny (119 metrów, 38. miejsce) i Klemens Murańka (121,5 metra, 39. miejsce).

Wyniki I serii konkursowej:

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
150Kot, Maciej140.0144.0
230Tande, Daniel Andre134.0125.9
344Stoch, Kamil131.0123.3
437Kubacki, Dawid131.5122.1
547Kraft, Stefan126.0120.7
69Eisenbichler, Markus131.0119.9
748Takeuchi, Taku129.0118.4
814Boyd-Clowes, Mackenzie127.0118.0
928Ito, Daiki129.5117.0
1042Prevc, Peter123.0116.5
1117Tepes, Jurij126.5116.0
1240Hayboeck, Michael127.0113.4
1321Leyhe, Stephan128.0113.3
1449Wellinger, Andreas127.0113.1
1545Fannemel, Anders127.5112.6
1624Kornilov, Denis129.0112.2
1710Freund, Severin125.0110.8
1820Ammann, Simon128.0110.7
1943Kranjec, Robert127.5110.5
2019Maeaettae, Jarkko126.5110.4
213Rhoads, William125.0109.7
2226Freitag, Richard126.5109.6
2313Forfang, Johann Andre123.0107.8
2446Geiger, Karl121.0107.3
258Fettner, Manuel124.5106.9
2633Hula, Stefan122.0105.7
2718Zyla, Piotr122.0105.3
286Matura, Jan123.0105.0
2931Hlava, Lukas118.5104.2
3023Sakuyama, Kento122.0104.1
3132Bickner, Kevin120.5103.1
3211Koudelka, Roman120.5102.5
3329Dezman, Nejc123.0102.4
3339Vancura, Tomas122.0102.4
3525Aschenwald, Philipp123.5102.3
362Bresadola, Davide118.0100.8
3636Aigner, Clemens121.0100.8
3815Wolny, Jakub119.0100.3
3927Muranka, Klemens121.599.8
401Karlen, Gabriel116.098.9
4134Schiffner, Markus118.096.6
4216Klimov, Evgeniy117.595.3
4322Kobayashi, Junshiro118.595.1
4412Stjernen, Andreas117.094.9
454Kraus, Marinus118.592.6
4635Stursa, Vojtech116.591.2
477Lamy Chappuis, Ronan114.089.7
485Damjan, Jernej115.088.8
4941Semenic, Anze104.078.3
DSQ38Hauer, Joachim119.597.0


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Marta Wawrzyniak

Dodaj komentarz