TCS Bischofshofen: Prowadzenie Jurija Tepesa, Kamil Stoch drugi!

Za nami półmetek rywalizacji na austriackim obiekcie w Bischofshofen. Obecnym liderem w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni jest Jurij Tepes. Słoweniec skoczył 141 m, a tuż za nim jest Kamil Stoch (134,5 m) i Daniel Andre Tande (135 m). Piotr Żyła czwarty. Komplet Polaków w finale.

Tepes liderem na półmetku

Po skokach 25 par słoweński skoczek Jurij Tepes zdołał jako jedyny pokonać odległość 140 m. Słoweniec skoczył metr dalej i w efekcie plasuje się na pozycji lidera z dorobkiem 140,6 pkt.

Drugie miejsce przysługuje Kamilowi Stochowi, który w bardzo niekorzystnych warunkach skoczył 134,5 m (139,5 pkt.). Polak zdołał odrobić stratę do Daniela Andre Tande (135 pkt.), który skoczył 0,5 m dalej ale ma mniej punktów. Po półmetku Kamil Stoch jest zwycięzcą 65. TCS.

Bardzo wysokie czwarte miejsce zajmuje Piotr Żyła (131 m / 133,3 pkt.). Reprezentant Polski na ten moment wyprzedza w klasyfikacji generalnej turnieju Stefana Krafta, dzięki czemu jest trzeci. Austriak jest szesnasty po skoku na odległość 128 m (120,3 pkt.).

Piąte miejsce zajmuje Domen Prevc (130,5 m / 130 pkt.), szósty jest Michael Hayboeck (130,5 m / 128,7 pkt.).

Maciej Kot to kolejny polski skoczek, który plasuje się w najlepszej „10”. Podopieczny Stefana Horngachera skoczył 130,5 m i uzbierał 127,9 pkt.).

W czołowej dziesiątce po pierwszej serii konkursowej znalazł się także 8. Richard Freitag (130,5 m / 126,6 pkt.), 9. Markus Schiffner (133 m / 126,5 pkt.) i 10. Andreas Stjernen (130,5 m / 126,1 pkt.)

Pojedynki Polaków

Start w ostatnim konkursie z cyklu TCS wywalczył komplet biało-czerwonych. Klemens Murańka wrócił do kraju, aby móc wziąć udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 

Jako dziewiąta para zestawiono dwóch Polaków. Jan Ziobro zmierzył się ze Stefanem Hulą. Pierwszy z nich poszybował 125 m, zaś drugi z polskich skoczków skoczył metr bliżej. Zwycięzcą w tej parze został Jan Ziobro, który okazał się być lepszy o 0,1 pkt. Polak obecnie zajmuje 23. miejsce. 

Stefan Hula zdołał awansować do serii punktowanej jako lucky loser, jest 24.

Dawid Kubacki połączony został w parę z południowym sąsiadem Janem Maturą. Polak z łatwością pokonał czeskiego skoczka, który nie poradził sobie z trudnymi warunkami na skoczni im. Paula Ausserleitnera. Dawid Kubacki doskoczył do punktu konstrukcyjnego znajdującego się na 125 metrze, a Jan Matura skoczył zaledwie 109 m. Reprezentant Polski zajmuje 22. pozycję po pierwszej serii konkursowej.

Maciej Kot jako jeden z niewielu skoczków zdołał poradzić sobie z gorszymi warunkami na skoczni w Bischofshofen. Polak skoczył 130,5 m i pewnie wygrał z Thomasem Vancurą z Czech (109,5 m). Maciej Kot jest siódmy.

Piotr Żyła zmierzyć się musiał z reprezentantem gospodarzy Philippem Aschenwaldem. Polski skoczek przy niekorzystnym wietrze z tyłu skoczni -0,62 m/s skoczył aż 131 m. Skoczek z Austrii skoczył 108 m. Piotr Żyła jest czwarty.

Kamil Stoch po rezygnacji z kwalifikacji połączony został z Manuelem Fettnerem, jednak to Polak okazał się być lepszy. Polski skoczek poszybował 134,5 m, z kolei Austriak tylko 123,5 m. Kamil Stoch jest wiceliderem po pierwszej serii. 

Skoki w TV

Na godzinę 18:03 zaplanowano start finałowej serii konkursowej, po której poznamy zwycięzcę 65. Turnieju Czterech Skoczni. Transmisję z zawodów przeprowadza stacja TVP1 oraz Eurosport1. Zapraszamy do śledzenia wyników na skoki24.pl/live

Pełne wyniki I serii:

MiejsceNr startowyAwans do finałuZawodnikOdległośćPkt.
113QTepes, Jurij141.0140.6
249QStoch, Kamil134.5139.5
339QTande, Daniel Andre135.0135.0
44QZyla, Piotr131.0133.3
512QPrevc, Domen130.5130.0
615QHayboeck, Michael130.5128.7
75QKot, Maciej130.5127.9
831QFreitag, Richard130.5126.6
929QSchiffner, Markus133.0126.5
1016QStjernen, Andreas130.5126.1
1050QEisenbichler, Markus128.5126.1
1226QJanda, Jakub132.0125.9
137QGeiger, Karl127.0124.8
1414QKasai, Noriaki130.0124.5
153QLeyhe, Stephan126.5122.4
1620QKraft, Stefan128.0120.3
1728QDamjan, Jernej128.5118.9
172QFettner, Manuel123.5118.9
178QDescombes Sevoie, Vincent125.5118.9
2019QKlimov, Evgeniy124.5117.8
2110QPrevc, Peter122.5116.8
229QKubacki, Dawid125.0116.4
2334QZiobro, Jan125.0115.8
2417QHula, Stefan124.0115.3
2511QIto, Daiki120.5113.5
2622QTakeuchi, Taku126.5113.3
271NQWellinger, Andreas123.0112.1
2818QJohansson, Robert122.0111.4
2923NQKoudelka, Roman124.0109.9
3024QTollinger, Elias123.0109.2
3127NQStursa, Vojtech123.0108.4
3230QMaeaettae, Jarkko120.5106.9
3333NQPrevc, Cene119.0106.1
3438NQGlasder, Michael120.5103.2
3521NQVassiliev, Dimitry118.0103.1
3545QKofler, Andreas115.5103.1
3736NQGranerud, Halvor Egner118.5102.6
3835NQHofer, Thomas115.597.7
3932NQSakuyama, Kento115.596.7
3925NQRhoads, William116.596.7
4137NQBickner, Kevin116.096.0
4248NQKobayashi, Ryoyu111.094.4
4340NQHlava, Lukas110.092.7
4441NQSemenic, Anze111.090.7
4546NQVancura, Tomas109.588.2
4642NQMatura, Jan109.087.3
4747NQAschenwald, Philipp108.085.8
486NQFannemel, Anders107.084.6
4944NQZografski, Vladimir107.082.8
5043NQAltenburger, Florian106.576.5

  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Aleksandra Bazułka
Posted in Aktualności, Puchar Świata and tagged , , , , , , , , , .

Paulina Kukurenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.