Aktualności

PŚ Râșnov: Stefan Kraft na czele po pierwszej serii, Kubacki najwyżej z Polaków

Austriak Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii drugiego konkursu Pucharu Świata rozgrywanego na skoczni normalnej w rumuńskim Râșnovie. Polacy bez błysku.

PODIUM NA PÓŁMETKU

Stefan Kraft, po fantastycznym skoku na 103 metry, ma 2,6 pkt. przewagi nad Karlem Geigerem, który skoczył 99,5 m. Podium uzupełnia Constantin Schmid – skoczył tyle samo co Kraft i traci do niego 4,4 pkt.

NAJLEPSZA „DZIESIĄTKA”

Tuż za podium po pierwszej serii znajduje się Daniel-André Tande – skoczył on 98 metrów. Piąte miejsce zajmuje Gregor Schlierenzauer (103 m), wyprzedza on Michaela Hayböcka (100,5 m). Na siódmym [miejscu] Peter Prevc (97 m), a na ósmym Philipp Aschenwald (97 m). Dziewiąte miejsce należy do jedynego Polaka w czołówce, czyli Dawida Kubackiego (96 m). Czołową dziesiątkę uzupełnia Stephan Leyhe, po skoku na odległość 95,5 m.

POZOSTALI BIAŁO-CZERWONI

W drugiej serii zobaczymy jeszcze czterech Polaków. Kamil Stoch, po skoku na odległość 92 m, zajmuje siedemnastą pozycję. Na 22. miejscu jest Klemens Murańka (94 m), na 23. Piotr Żyła (92 m), a na dwudziestym czwartym – Aleksander Zniszczoł (94 m). Miejmy nadzieję, że biało-czerwoni poprawią swoje pozycje w drugiej serii.

Do finałowej rundy nie awansowali Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

NOWY REKORD SKOCZNI

Austriacy Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft oraz Niemiec Constantin Schmid, dzięki fantastycznym warunkom, polecieli na 103 m i są nowymi rekordzistami skoczni. Odebrali ten tytuł Markusowi Eisenbichlerowi; poprzedni rekord wynosił 101 m.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Marysia Chenczke