Aktualności

Kolekcjonerzy na start! Jak zdobywać autografy skoczków podczas LGP?

Letnia Grand Prix w Wiśle to nie tylko okazja do obejrzenia konkursów skoków narciarskich na żywo, ale także niepowtarzalna okazja do zdobycia wymarzonego podpisu lub zdjęcia ze swoim idolem. Sposobów na to jest wiele, ale jakie są te najlepsze?

Bądź w dobrym miejscu pod skocznią

Pierwszym sposobem na zdobycie wymarzonego autografu jest bez wątpienia obecność na odpowiednich do tego sektorach pod samą skocznią. Do gromadzenia podpisów najlepiej nadają się sektory: A4 i A3, które znajdują się wzdłuż schodków, którymi schodzą zawodnicy po każdym skoku oraz sektor B1, gdzie cały czas można mieć nadzieję, że któryś ze skoczków w wolnej chwili podejdzie do barierek, żeby spełnić życzenia swoich fanów.

Jednak bez względu na to, który sektor wybierzemy, po zakończonych zawodach najlepiej udać się właśnie w okolice sektora B1, gdzie pakujący się i opuszczający obiekt skoczkowie, często rozdają wiele autografów. Warto także być na poprzedzających konkursy oficjalnych treningach i kwalifikacjach (w tym roku odbędą się 21 lipca), ponieważ wtedy pod skocznią jest zdecydowanie mniej kibiców, a większość zawodników oddaje 3 skoki, co zwiększa szansę na zdobycie wymarzonych podpisów i zdjęć.

Jeśli nie na skoczni, to gdzie?

Wisła to miejsce, które daje nam wiele możliwości w kwestii zdobywania autografów i zdjęć. Kolejnym miejsce, gdzie można oczekiwać na swoich ulubieńców jest hala sportowa w centrum Wisły. To tam zawodnicy ze wszystkich krajów odbywają treningi, a fani czekający na nich na zewnątrz na pewno nie zostaną zignorowani. Trenują tam także polscy skoczkowie, a w zeszłych latach kibice byli zapraszani na jeden otwarty trening, podczas którego również zdarzały się okazje np. do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia.

Opcją dla najbardziej zdesperowanych jest czekanie na skoczków pod Hotelem Gołębiewskim. Zawodnicy zazwyczaj z sympatią odnoszą się do polskich fanów, jednak należy pamiętać, że skoczek jak każdy człowiek ma prawo do prywatności i dobrego przygotowania do zawodów.

Niezależnie od zajętego miejsca warto także mieć ze sobą więcej niż jeden marker, bo czasami przedmioty martwe odmawiają posłuszeństwa w najważniejszych momentach.

A po zawodach zapraszamy Was do wymiany autografów. Ogłoszenia innych użytkowników możecie przeglądać TUTAJ, a własne ogłoszenie można dodać wypełniając specjalny formularz dostępny TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Justyna Gorzkowska