Aktualności Poradniki

Bilety na skoki w Zakopanem także w sklepie TZN

W czwartek Tatrzański Związek Narciarski otworzył specjalny sklep internetowy. Można w nim nabyć wejściówki na styczniowy Puchar Świata w Zakopanem. Zobaczcie, ile kosztują bilety oraz jaki jest plan konkursów na Wielkiej Krokwi.
Booking.com

Sprzedaż biletów
 
Pierwsze wejściówki można było zakupić od sierpnia na stronie www.skoki2017.eu. Jednak w ostatnich dniach Tatrzański Związek Narciarski uruchomił specjalną stronę, w której można zamówić bilety na styczniowe zawody w Zakopanem. Sklep internetowy mieści się pod następującym adresem: www.shop-tzn.pl. Ceny biletów i karnetów wahają się w zależności od dnia zawodów i wynoszą od 20 do 400 złotych.
 
Pierwszego dnia (w piątek 20 stycznia) odbędą się treningi i kwalifikacje. Na kwalifikacje bilet normalny kosztuje 30 złotych, zaś ulgowy 20 złotych. W sobotę, 21 stycznia będzie mieć miejsce konkurs drużynowy. Za bilet na sektory stojące C i D na ten dzień trzeba wydać 60 złotych. Wejście na sektory stojące A i B jest o 10 złotych droższe (70 zł). Wstęp na sektor T (siedzący) to wydatek 200 złotych, zaś wejściówka na sektor P (z cateringiem, siedzący) wynosi 400 złotych. Ostatniego dnia, w niedzielę 22 stycznia odbędzie się konkurs indywidualny. Ceny na ten dzień wynoszą tyle samo co w sobotę.
 
Oprócz tego w sprzedaży są karnety na 3 dni rywalizacji na Wielkiej Krokwi. Pakiet trzydniowy na sektory C i D (kwalifikacje gratis) kosztuje 120 złotych, zaś na sektory A i B (również kwalifikacje są gratis) – 140 złotych. Wysyłka biletów nastąpi po 1 grudnia 2016 roku. Dodatkowe informacje związane z adresami punktów, które prowadzą sprzedaż biletów możecie odnaleźć na stronie www.worldcup-zakopane.pl.
 
Program PŚ w Zakopanem
 
Piątek, 20.01.2017
  • 16:00 – trening oficjalny (2 serie)
  • 18:00 – kwalifikacje
Sobota, 21.01.2017
  • 14:45 – seria próbna
  • 16:00 – 1. seria konkursu drużynowego
Niedziela, 22.01.2017
  • 14:30 – seria próbna
  • 16:00 – 1. seria konkursu indywidualnego

Modernizacja Wielkiej Krokwi

Remont obiektu im. Stanisława Marusarza rozpoczął się 3 miesiące temu, w sierpniu 2016 r. Wcześniej miało miejsce trzykrotne unieważnianie przetargów. Ostatecznie COS wybrał ofertę firmy Nowator Sp. z o.o. ze Spytkowic. Modernizacja skoczni została podzielona na 2 etapy. Pierwszy z nich jest właśnie na ukończeniu (odbiór inwestycji do 15 grudnia).

Wykonano już nowy rozbieg skoczni z zabudową torów lodowych i urządzeń na najeździe obiektu. Po najbliższym sezonie na Wielkiej Krokwi będą miały miejsce następne etapy remontu (w tym przebudowanie buli oraz wymiana igelitu). W przeciwnym razie skocznia może utracić homologację FIS na rozgrywanie zawodów. Warto jednak podkreślić, że zawody Pucharu Świata w Zakopanem 2017 nie są w żadnym stopniu zagrożone. Więcej o przebudowie obiektu przeczytacie TUTAJ.


  • Źródła: informacja własna / pzn.pl / worldcup-zakopane.pl
  • Foto: Marta Tuszyńska / Katarzyna Służewska

O autorze

Radosław Matyjakowski