Aktualności

Robert Mateja podsumowuje wspólne treningi kadr w Oberhofie

Ostatni tydzień października polscy skoczkowie spędzili na zgrupowaniu w Oberhofie. Do Niemiec udali się zawodnicy z kadry A, B oraz grupa juniorska Roberta Matei. Szkoleniowiec jest zadowolony z możliwości wspólnych treningów, dzięki którym może porównać poziom swoich podopiecznych do przedstawicieli pozostałych kadr. „Na pewno chłopcy mają co robić i od kogo się uczyć, aby być coraz lepszymi”. 

Lód i ceramika

Zgrupowanie trwało dokładnie 5 dni. Biało-czerwoni przyjechali do Oberhofu w poniedziałek, a od wtorku rozpoczęli treningi na mniejszym obiekcie z torami lodowymi. Ostatnie skoki oddali w piątek na dużej skoczni z rozbiegiem ceramicznym.

„Przyjechaliśmy tam w poniedziałek. We wtorek mieliśmy dwa treningi na skoczni i jeszcze trening motoryczny. W środę raz byliśmy na skoczni i także mieliśmy trening motoryczny, w czwartek były dwie sesje na skoczni, a w piątek jedna i po tym porannym treningu wracaliśmy do domu” – powiedział trener Robert Mateja w rozmowie z portalem pzn.pl

Przypomnijmy, że w skład grupy juniorskiej na sezon 2015/2016 wchodzi 7 skoczków.

  • Przemysław Kantyka
  • Krzysztof Leja
  • Adam Ruda
  • Krzysztof Miętus
  • Łukasz Podżorski
  • Dawid Jarząbek
  • Dominik Kastelik

Wyróżnienie dla Lei

Szkoleniowiec po ostatnim zgrupowaniu jest szczególnie zadowolony z postawy Krzysztofa Lei. A co z pozostałymi zawodnikami? „Przemek Kantyka poszczególne skoki również miał dobre. W porządku skakał tutaj również Dawid Jarząbek, natomiast troszkę więcej problemów miał tutaj Łukasz Podżorski, ale wszyscy zrealizowali trening i solidnie pracowali przez miniony tydzień”.

Treningi w Polsce

W najbliższym tygodniu zawodnicy odbędą trening na skoczni Skalite w Szczyrku, a później przeniosą się na obiekt im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Start sezonu 2015/2016

Głównym celem dla większości zawodników, obok występu w mistrzostwach świata juniorów, są starty w zawodach FIS Cup. Pierwsze zimowe konkursy tego cyklu odbędą się 10 i 11 grudnia w norweskim Notodden.

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej FIS Cup po letniej części zmagań jest Danny Queck (361 pkt.), drugie miejsce zajmuje Tim Fuchs (287 pkt.), a czołową trójkę zamyka Andraz Pograjc (273 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest 4. Andrzej Stękała (269 pkt.), w czołowej „10” plasują się też: 8. Adam Ruda (235 pkt.) i 10. Krzysztof Leja (223 pkt.).


  • Źródło: pzn.pl / informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec