Aktualności

Dwie Polki powalczą na Mistrzostwach Świata Juniorów

Trener polskich skoczniń narciarskich – Sławomir Hankus, ogłosił nazwiska dwóch zawodniczek, które wystartują w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City.

Dwie wybranki

Do Stanów Zjednoczonych na juniorski czempionat udadzą się dwie kadrowiczki, a mianowicie Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. Obie są liderkami żeńskich skoków w naszym kraju, a więc decyzja ta nie może dziwić. Rajda jest aktualnie wiceliderką FIS Cup’u, natomiast jej młodsza koleżanka plasuje się na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej tego cyklu.

W miniony weekend zarówno Kinga jak i Anna rywalizowały w zawodach Alpen Cup w niemieckim Schonach. Pierwszego dnia zajęły kolejno 8. i 11. miejsce, zaś w sobotę 4. oraz 9.

Dla Rajdy będą to już drugie Mistrzostwa Świata Juniorów w karierze. Rok temu uplasowała się indywidualnie na 12. lokacie, zaś w konkursie drużyn mieszanych wraz z Joanną Szwab, Łukaszem Podżorskim i Przemysławem Kantyką zajęła 11. pozycję. Tegoroczny czempionat będzie debiutem dla 15-letniej Ani.

• Źródło: pzn.pl