Aktualności

29 grudnia TCS w Oberstdorfie [program +skoki w TV]

Już we wtorek 29 grudnia czeka nas emocjonujący konkurs skoków narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Prezentujemy program pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanego w sezonie 2015/2016. Zobaczcie godziny transmisji na żywo, konkursowe pary oraz poznajcie zasady systemu KO. 

Lista startowa – skoki w parach

Po kwalifikacjach najlepszym zawodnikiem okazał się główny kandydat do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni – Peter Prevc, a zaraz za nim uplasował się Niemiec Severin Freund. Wyniki kwalifikacji możecie zobaczyć TUTAJ.  Znamy już także pary, w jakich skakać będą zawodnicy podczas wtorkowego konkursu. Maciej Kot zmierzy się z Manuelem Fettnerem, Stefan Hula z Robertem Kranjcem, Kamil Stoch z Andreasem Wankiem, a Piotr Żyła z Severinem Freundem. Więcej możecie zobaczyć TUTAJ.

System KO

System polega na łączeniu zawodników zakwalifikowanych do konkursu w pary. Skoczek, który zajął w nich ostatnie, pięćdziesiąte miejsce, zostaje dobrany do pary z tym, który zajął miejsce pierwsze. Odpowiednio 2. w kwalifikacjach zawodnik rywalizuje z tym, który zajmuje 49. pozycję. Do serii finałowej w trakcie konkursu przechodzi jeden zawodnik z każdej pary i pięciu przegranych z najlepszymi wynikami (tzw. lucky losers). Więcej o systemie KO możecie przeczytać TUTAJ.

Program

Seria próbna została zaplanowana na 15:45. Półtorej godziny później (o 17:15) odbędzie się pierwsza seria konkursu indywidualnego w systemie KO. Następnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczymy serię finałową i dekorację zwycięzców.

Wtorek, 29.12.2015

15:45 – seria próbna

17:15 – konkurs

Skoki w TV

Zawody będą transmitowane przez TVP 1 oraz Eurosport 1.

16:50 – TVP1, transmisja na żywo ze studia TVP 1, a następnie konkurs skoków narciarskich

17:00 – Eurosport 1, transmisja na żywo konkursu

Program transmisji telewizyjnych z całego Turnieju Czterech Skoczni znajdziecie TUTAJ.

Skoki na żywo

Wyniki serii próbnej oraz konkursu w Oberstdorfie będziecie mogli śledzić na żywo na skoki24.pl/live.

Schattenbergschanze w przybliżeniu

Historia obiektu sięga roku 1909. Już wtedy Bruno Biehler umieścił na Górze Cieni (niem. Schattenberg) 22-metrową miarkę dla skoków. Z czasem obiekt ewoluował i był wielokrotnie przebudowywany. Rekordzistą obecnej skoczni jest Sigurd Pettersen. Norweg osiągnął w 2003 roku odległość 143,5 metra. Dziś punkt K skoczni wynosi 120 metrów, a punkt HS – 137 metrów.


O autorze

Angelika Uchacz