Aktualności Poradniki

Mecz Gwiazd 2016: Znamy pierwsze nazwiska gwiazd, bilety w sprzedaży już od poniedziałku!

W środowe popołudnie 2 marca odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy Meczu Gwiazd 2016 podali pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji wydarzenia. Najważniejszą informacją dla kibiców jest data rozpoczęcia sprzedaży biletów na mecz, ponieważ wzorem lat ubiegłych wejściówki mogą rozchodzić się bardzo szybko. Przyjazd jak na razie potwierdziło dwóch skoczków narciarskich.

Startuje sprzedaż biletów

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Meczu Gwiazd odbędzie się w szczecińskiej Azoty Arenie w sobotę 21 maja o godz. 17:00. Sprzedaż biletów rozpocznie się już w poniedziałek 7 marca. Wejściówki będzie można nabyć za pośrednictwem strony azotyarena.pl. Ceny biletów są uzależnione od sektorów, ale będą to kwoty od 15 do 30 zł. Podczas zeszłorocznej edycji Meczu Gwiazd ponad 5-tysięczna Azoty Arena została wypełniona po brzegi, a tempo rozchodzenia się biletów było zaskakujące, dlatego zachęcamy do szybkiego nabycia wejściówek.

Gwiazdy na meczu

Podczas konferencji prasowej prezes stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum zdradził pierwsze nazwiska sportowców, którzy potwierdzili już swoje przybycie w maju do Szczecina.

„Skoczkowie są zawsze, już mogę powiedzieć, że będzie Maciej Kot. Jestem świeżo po rozmowie z nim i na 99,9 % powiedział, że przyjeżdża razem z bratem (Jakubem Kotem – przyp. red.). Pozostałe nazwiska… troszeczkę są oni teraz w kropce, ponieważ jeszcze przed nimi wybór nowego trenera, nie wiedzą jak to wszystko będzie wyglądało. Na pewno skoczkowie będą, to mogę Państwu obiecać” – powiedział nam na konferencji Maciej Sośnicki – prezes Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum.

Na Meczu Gwiazd pojawi się też wielu siatkarzy i siatkarek. Swoją obecność potwierdzili już m. in. olimpijczyk z Atlanty – Krzysztof Śmigiel, Małgorzata Glinka-Mogentale oraz zawodniczki Chemika Police – Anna Werblińska oraz Katarzyna Mróz.

Organizatorzy co tydzień na swoim facebook’owym profilu będą ujawniać kolejne nazwiska uczestników Meczu Gwiazd 2016.

Zagraniczni skoczkowie w Szczecinie?

Udział w poprzednich edycjach Meczu Gwiazd wzięła już większa część polskiej kadry skoczków narciarskich, m.in. Kamil Stoch czy Piotr Żyła, a Maciej Kot i Jakub Kot stali się stałymi bywalcami tej imprezy. Jednak na konferencji został również poruszony temat zaproszenia zagranicznych zawodników. Okazuje się, że organizatorzy próbowali już wielokrotnie doprowadzić do ich przyjazdu. Mowa m.in. o medaliście olimpijskim Simonie Ammannie. Inicjatorzy Meczu Gwiazd byli w stanie pokryć finansowo ich przylot do Szczecina, ale niestety jak na razie nie udało się tego doprowadzić do skutku.

Cel charytatywny

W tym roku celem Meczu Gwiazd jest zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie małych podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Podczas dziewięcioletniej działalności stowarzyszenia zostało zebrane łącznie 873 146, 54 zł, w tym roku planowane jest przekroczenie sumarycznej kwoty miliona złotych. Pomóc w osiągnięciu tego celu mają oprócz sprzedaży biletów na Mecz Gwiazd, liczne licytacje internetowe m.in. gadżetów przekazanych przez sportów, które rozpoczną się z początkiem maja. W tym roku będzie można wylicytować m.in. kask Klemensa Murańki oraz małą pamiątkę z zeszłorocznego Meczu Gwiazd od Skoki24.pl, którą w najbliższym czasie przekażemy hospicjum.

[huge_it_gallery id=”130″]


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja ze Szczecina: Karolina Koster, Kacper Kolenda
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda