Aktualności Poradniki

Bilety na Raw Air już w sprzedaży!

Wiosną bieżącego roku w świecie skoków narciarskich pojawił się ciekawy pomysł Norwegów, którym zależało na stworzeniu turnieju, będącego konkurencją dla popularnego Turnieju Czterech Skoczni. Norwegowie od słów przeszli do czynów, a nowatorski Raw Air znalazł poparcie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Organizatorzy liczną na wielkie zainteresowanie kibiców skoków narciarskich i rozpoczynają sprzedaż biletów. Zastanawiacie się gdzie je kupić? Sprawdźcie! 

Raw Air w skrócie 

Pierwsza edycja norweskiego turnieju rozpocznie się 11 marca, kiedy to odbędzie się konkurs drużynowy w Oslo. Kolejnego dnia skoczkowie pozostaną na skoczni Holmenkollen i będą rywalizować indywidualnie. 13 marca turniej przeniesie się do Lillehammer, gdzie odbędzie się kolejny konkurs indywidualny. Trzecim przystankiem norweskiego Raw Air będzie Trondheim, a zwycięzcę całego turnieju poznamy po zmaganiach na mamucie w Vikersund. Na cały turniej łącznie złoży się sześć konkursów (cztery indywidualne i dwa drużynowe). 

Organizatorzy przygotowali także pokaźne nagrody dla skoczków, którzy wywalczą miejsce na podium w klasyfikacji generalnej całego turnieju – 60 tys. euro za miejsce pierwsze, 30 tys. euro za drugą lokatę oraz 10 tys. euro za miejsce trzecie. 

Bilety 

Tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zimowego, organizatorzy postanowili rozpocząć sprzedaż biletów na wszystkiego konkursy Raw Air, licząc na bardzo duże zainteresowanie kibiców, co może pozwolić zagościć turniejowi na stałe w kalendarzu Pucharu Świata. 

Wszyscy zainteresowani nabyciem biletów, mogą to zrobić poprzez jedną z norweskich stron internetowych – ticketmaster.no.

Program RAW AIR 2017:

OSLO
Piątek, 10 marca 2017 – Prolog 
Sobota, 11 marca 2017 – Konkurs drużynowy
Niedziela, 12 marca 2017 – Konkurs indywidualny

LILLEHAMMER
Poniedziałek, 13 marca 2017 – Prolog 
Wtorek, 14 marca 2017 – Konkurs indywidualny

TRONDHEIM
Środa, 15 marca 2017 – Prolog
Czwartek, 16 marca 2017 – Konkurs indywidualny

VIKERSUND
Piątek, 17 marca 2017 – Prolog
Sobota, 18 marca 2017 – Konkurs drużynowy
Niedziela, 19 marca 2017 – Konkurs indywidualny/Finał


O autorze

Justyna Gorzkowska

komentarzy