Aktualności Poradniki

LGP Wisła 2016 – ciekawostki (wideo i foto)

Podczas Letniej Grand Prix w Wiśle odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących, mniej lub bardziej ważnych, o których jednak nie mówiło się tak głośno jak o wynikach rywalizacji na skoczni. Pragniemy przedstawić najciekawsze, oryginalne momenty tegorocznej LGP w Wiśle.

Język polski Horngachera

Trener kadry A – Stefan Horngacher podczas jednej z konferencji prasowych zdradził jak wygląda jego sprawność posługiwania się językiem polskim. Szkoleniowiec stwierdził, iż nasz język jest bardzo trudny i podczas oficjalnych wypowiedzi jednak woli nadal używać angielskiego. Horngacher zdradził, że najlepiej ma opanowane słowo: „dobrze”.

Horngacher,Kot-1

Stefan Horngacher wraz z Maciejem Kotem podczas LGP 2016 w Wiśle

Po co Zimochowi prąd?

Podczas jednej z serii konkursu drużynowego na skoczni w Wiśle nastąpiła chwilowa przerwa w dostawie prądu, nie był to jednak żaden problem dla głównego komentatora na skoczni – Tomasza Zimocha. Dziennikarz – ku zdziwieniu wszystkich kibiców – tak głośno potrafił krzyczeć, że jego głos słyszany był we wszystkich sektorach! Sytuacja ta trwa jedynie podczas oddania swych prób przez dwóch skoczków.

 Narta dla Małysza

Niezwykły prezent otrzymał Adam Małysz. Po konkursie indywidualnym w biurze prasowym na skoczni miało miejsce wręczenie byłemu skoczkowi narciarskiemu specjalnej narty z autografami m.in. kadry polskich piłkarzy na EURO 2016. Prezent przekazał Krzysztof Karolak, który reprezentował Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum – organizatora szczecińskiego Meczu Gwiazd. Właśnie z tej imprezy pochodziła narta, była ona wykorzystana w pojedynku siatkarzy ze skoczkami, który można obejrzeć w jednym z materiałów na naszym kanale w serwisie YouTube.

Narta dla Adama1

Krzysztof Karolak (Siatkarze dla Hospicjum) wraz z Michałem Bożkiem (Ustronianka) podczas przekazania specjalnej narty Adamowi Małyszowi (fot. Kacper Kolenda)

 Nowości w kontroli

W godzinach przedpołudniowych w dzień konkursu drużynowego odbyła się również konferencja prasowa, podczas której Agnieszka Baczkowska (Koordynator FIS) przedstawiła szczegółowo nowe zasady kontroli kombinezonów skoczków. Główną zmianą jest wprowadzenie specjalnego paska, który od sezonu letniego każdy zawodnik musi posiadać w swoim stroju. Szczegółowe omówienie nowych procedur kontroli kombinezonów w poniższym materiale wideo:


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda