Aktualności

TCS Innsbruck: Kolejna długa niedziela ze skokami?

Mimo, iż dzisiejsze kwalifikacje odbyły się bez zbędnych opóźnień, to prognozy pogody na jutrzejszy konkurs nie są optymistyczne. Meteorolodzy przewidują intensywne opady śniegu! Czy czeka nas powtórka z Oberstdorfu?

Mimo iż dzisiejsze kwalifikacje odbyły się bez zbędnych opóźnień, to prognozy pogody na jutrzejszy konkurs nie są optymistyczne. Meteorolodzy przewidują intensywne opady śniegu! Czy czeka nas powtórka z Oberstdorfu?

Pogoda nas zaskoczy?
Dziś pogoda w Innsbrucku była wprost idealna – kilka stopni na plusie, lekki wiatr i słońce. Kwalifikacje były wyrównane i wszyscy skoczkowie oddali swoje skoki bez komplikacji. Niestety, prognoza na jutro nie jest równie optymistyczna. Meteorolodzy spodziewają się intensywnych opadów śniegu, które będą się nasilać z każdą godziną.

Napięty terminarz

Austriackie media rozważają możliwość przeniesienia rywalizacji do Bischofshofen, gdzie 6 stycznia ma się zakończyć 63. Turniej Czterech Skoczni. Jednak to rozwiązanie nie jest proste do zrealizowania – na poniedziałek zaplanowane są bowiem treningi oraz kwalifikacje do kolejnych zawodów. Warto dodać, że konkurs nie może być przeciągany zbyt długo, gdyż Bergisel nie ma sztucznego oświetlenia.

Czterech Polaków w konkursie
Kwalifikacje, w których mogliśmy oglądać 77 skoczków, odbyły się w dobrych warunkach. Lekki wiatr pozwolił na wyrównane skoki. Niestety, nie wszyscy wykorzystali te okoliczności. Z sześciu Polaków, Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek nie dostali się do jutrzejszego konkursu. W parze z naszymi pozostałymi skoczkami wystartują jutro Niemiec, Japończyk i dwóch Norwegów. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Gregor Schlierenzauer-Michael Hayboeck oraz Simon Ammann-Stefan Kraft.

Program zawodów
Przed jutrzejszym konkursem w Innsbrucku o 12:45 ma odbyć się seria próbna. Sam konkurs zaplanowany jest na 14:00. Serie konkursowe będzie można obejrzeć w TVP 1 oraz Eurosporcie Zapraszamy także na relację live z serii próbnej oraz konkursów na naszej stronie <tutaj>.

TCS Innsbruck: Pary niedzielnego konkursu

Źródło: przegladsportowy.pl

O autorze

Agnieszka Kulas