Aktualności

Jacobsen mistrzem Norwegii na dużej skoczni

W miniony wtorek, 3 lutego, na skoczni Holmenkollbakken (HS-134/K-120) w Oslo przeprowadzone zostały Mistrzostwa Norwegii. Mistrzowski tytuł wywalczył Anders Jacobsen, a podium uzupełnili ponadto Anders Fannemel i Rune Velta.

Anders Jacobsen dzięki skokom na 132,5 i 135,5 metra (297,6 pkt.) sięgnął po złoty medal w mistrzostwach kraju, które odbyły się w Oslo tuż po powrocie zawodników z PŚ w Willingen. Na 2. miejscu, ze stratą 6,7 pkt., uplasował się Anders Fannemel, który osiągnął odległość 130 i 134 metrów. Rune Velta, który po skoku na 134 metr w pierwszej serii był liderem, niestety nie utrzymał prowadzenia. W drugiej próbie skoczył na 129,5 metra i spadł na 3. pozycję. Do Jacobsena stracił 7,1 punktu.

W czołowej szóstce znaleźli się również Tom Hilde (129/129 m; 276.6 pkt.), Andreas Stjernen (125/129,5; 269,8 pkt.) oraz Ole Marius Ingvaldsen (128/129 m; 268,7 pkt.). Ponadto w „10” znaleźli się Kenneth Gangnes (261,3 pkt.), Daniel – Andre Tande (261,0 pkt.), Vegard Swensen (255,3 pkt.) i Kim Rene Elverum Sorsell (246,6 pkt.).