Aktualności

Niedziela pełna narciarskich emocji!

Przed nami niedziela ze skokami narciarskimi obfitująca w wiele konkursów różnej rangi. Będziemy świadkami kolejnych zawodów Pucharu Świata mężczyzn w Neustadt oraz Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Do rywalizacji przystąpią również skoczkinie w Pucharze Świata Pań organizowanym w Rasnovie.

Przed nami niedziela ze skokami narciarskimi obfitująca w wiele konkursów różnej rangi. Będziemy świadkami kolejnych zawodów Pucharu Świata mężczyzn wNeustadt oraz Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Do rywalizacji przystąpią również skoczkinie w Pucharze Świata Pań organizowanym w Rasnovie.

Puchar Świata w Neustadt (lista startowa)

Kolejny dzień zmagań w niemieckim Neustadt zapowiada się bardzo interesująco. Jak pokazał to pierwszy konkurs tam rozegrany dyspozycja czołówki PŚ jest bardzo wysoka i walka o miejsce na podium toczy się do samego końca. Faworytem konkursu jest Severin Freund, który wygrał tam w sobotę i na pewno zechce powtórzyć sukces przed swoją publicznością. Szansę na awans w klasyfikacji generalnej PŚ i tym samym objęcie w niej prowadzenia ma Peter Prevc, który obok Niemca pokazuje się z dobrej strony. Swoje trzy grosze dorzucą też Polacy na czele z Kamilem Stochem.

Niedziela, 08.02.2015

14:15 – kwalifikacje

15:45 – konkurs indywidualny (TVP 1 – 15:25, Eurosport – 15:45)

——————————————————————————————————————

Puchar Kontynentalny w Brotterode (lista startowa)

Przed nami kolejne zawody na Inselbergschanze (HS-117/K-105) w niemieckim Brotterode. W konkursie będziemy mogli podziwiać sześciu naszych reprezentantów: Krzysztofa Bieguna, Bartłomieja Kłuska, Stefana Hulę, Krzysztofa Miętusa, Stanisława Bielę oraz Tomasza Byrta. Krzysztof Biegun, triumfujący tam w sobotę, na pewno będzie chciał powtórzyć swój sukces i ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium.

Niedziela, 08.02.2015

11:00 – seria próbna

12:30 – pierwsza seria konkursowa

——————————————————————————————————————

Puchar Świata Pań w Rasnovie (lista startowa)

Emocji również nie zabraknie w Pucharze Świata kobiet odbywającym się w rumuńskim Rasnovie. Do rywalizacji przystąpi 39 skoczkiń. Niestety, w tym gronie nie zobaczymy Polek.

Niedziela, 08.02.2015

11:00 – kwalifikacje

12:30 – konkurs indywidualny

źródło: fis-ski.com / informacja własna

O autorze

Martyna Maleszewska