PK: Norwegowie triumfują w Neustadt, Kot i Biegun w „10”

Kenneth Gangnes i Daniel-Andre Tande wygrali sobotnie konkursy Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Do czołowej „10” wskoczyło dwóch Polaków – w pierwszym konkursie Maciej Kot był szósty, a w popołudniowej rywalizacji taki sam wynik uzyskał Krzysztof Biegun.

I konkursu dla Gangnesa

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Titisee-Neustadt wygrał Kenneth Gangnes. Norweg skoczył 128,5 oraz 137 metrów, co dało 3,9 pkt. przewagi nad drugim Słoweńcem. Jaka Hvala uzyskał 127 oraz 135 metrów, a trzecie miejsce zajął Daniel-Andre Tande (130,5 oraz 135,5 m).

Następne miejsca, ze sporą stratą do podium, zajęli Andreas Wank (124 i 130 m), Manuel Fettner (131 i 130 m) oraz Maciej Kot ex aequo z Anze Semenicem. Czołową „10” uzupełnili Ulrich WohlgenanntTomaz Naglic oraz Tom Hilde.

Upadek Stękały

Kolejne punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyli też Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Stefan Hula oraz Bartłomiej Kłusek. Do finałowej „30” nie awansował jedynie zwycięzca tegorocznego cyklu FIS Cup – Andrzej Stękała, który skoczył 84,5 m i nie ustał swojego skoku. „Andrzejowi na szczęście nic się nie stało” – informuje trener Maciej Maciusiak za pośrednictwem Polskiego Związku Narciarskiego.

W zawodach za nieprzepisowy kombinezon zostali zdyskwalifikowani Milos Kadlec, Noelic Revilliod Blanchard oraz Felix Hoffmann. Wszyscy nie uzyskali nawet 100 metrów.

II konkurs również dla Norwega

Popołudniową rywalizację zwyciężył Daniel-Andre Tande, który skoczył 143,5 oraz 130,5 metra. Pozostałe miejsca na podium zajęli gospodarze – Andreas Wank był drugi, a Pius Paschke trzeci.

Podczas drugiego konkursu w Neustadt punktowało pięciu biało-czerwonych, a najwyższe – 6. miejsce zajął Krzysztof Biegun. Andrzej Stękała po porannym upadku szybko wrócił do dobrego skakania – tym razem był 15., a Maciej Kot uplasował się pozycję niżej. W trzeciej dziesiątce znaleźli się jeszcze Stefan Hula oraz Bartłomiej Kłusek. Na 40. miejscu zawody zakończył Stanisław Biela.

Następne zawody PK w Titisee-Neustadt już w niedzielę. Początek konkursu o 13:30, a godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną.

Poniżej skrócone wyniki obu sobotnich konkursów.