PK Seefeld: Tande wygrywa w niedzielnym konkursie, Kubacki trzeci

W niedzielne przedpołudnie rozpoczął się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w austriackim Seefeld. Po sobotniej wygranej Dawida Kubackiego, polscy fani skoków narciarskich i tym razem mieli duże nadzieje na podium Polaka. Konkurs wygrał jednak Norweg – Daniel Andre Tande, a członek klubu Wisła Zakopane stanął na najniższym stopniu podium.

I seria dla Daniela Andre Tande

Najlepszym zawodnikiem pierwszej serii niedzielnego konkursu PK w Seefeld okazał się Daniel Andre Tande. Norweg prowadzenie na półmetku zapewnił sobie skokiem na 104 metr (128,5 pkt.). Na 2. miejscu, ze stratą 2,9 punktu, plasował się Dawid Kubacki (103,5m). Trzecim zawodnikiem był natomiast kolejny z Norwegów – Kenneth Gangnes (104m / 123,9 pkt.).

W czołowej szóstce plasowali się również Andreas Kofler (103,5m / 121,4 pkt.), Aleksander Zniszczoł (102m / 120,4 pkt.) oraz Anze Semenic (103m / 119,3 pkt.).

Do serii finałowej awansowało jeszcze dwóch Polaków: 11. Stefan Hula (98,5m / 113,8 pkt.), 27. Krzysztof Biegun (96,5m / 109,3 pkt.).

Poza finałową „30” znaleźli się niestety 33. Maciej Kot (95m / 105,3 pkt.), a także Bartłomiej Kłusek, który po skoku na 93,5 metra, został zdyskwalifikowany.

Tande wygrywa konkurs

Niedzielna odsłona PK na skoczni HS-109 w Seefeld padła łupem młodego Norwega – Daniela Andre Tandego, który uzyskał łączną notę 254,1 punktu (104/103). Miejsca na podium zajęli również jego rodak – Kenneth Gangnes (104/104; 251,1 pkt.), a także Dawid Kubacki (103,5/102; 248,5 pkt.).

Lokaty od 4. do 6. zajęli kolejno Aleksander Zniszczoł (102/100; 240,9 pkt.), Andreas Kofler (103,5/98,5; 239,6 pkt.) i Vegard Swensen (99,5/98,5; 234,0 pkt.).

Pozostali dwaj biało-czerwoni zajęli kolejno miejsca: 15. Stefan Hula (98,5/97; 224,7 pkt.), 25. Krzysztof Biegun (96,5/96,5; 215,7 pkt.).

{loadposition 2015-03-08-seefeld1}

Klasyfikacja generalna PK

Na dwa konkursy przed zakończeniem Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2014/2015 na prowadzeniu znajduje się Słoweniec – Anze Semenic, który na swoim koncie ma 701 punktów. Na 2. miejscu plasuje się Norweg – Kenneth Gangnes (638 pkt.), a na 3. Andreas Wank (602 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest Dawid Kubacki, który z 406 punktami znajduje się na 9. pozycji. Pozostali biało-czerwoni, którzy startowali w Seefeld, zajmują odpowiednio miejsca: 11. Maciej Kot (403 pkt.), 17. Stefan Hula (345 pkt.), 19. Bartłomiej Kłusek (328 pkt.), 26. Krzysztof Biegun (292 pkt.), 34. Aleksander Zniszczoł (191 pkt.)

Źródło: fis-ski.com / informacja własna