Aktualności

Playlista skoczków: Jakub Kot

W trzeciej odsłonie playlisty skoczków narciarskich prezentujemy Wam muzyczne preferencje Jakuba Kota. – „Nie mam jakichś ulubionych zespołów czy piosenek. Słucham tego, co aktualnie jest na czasie” – mówi 25-latek. Skoczek zdradził nam jednak, które utwory ładują go energią oraz wskazał piosenkę kojarzącą się z wielkimi sukcesami Adama Małysza. 

„Zacznijmy od tego, że bardzo lubię słuchać muzykę. Milej biega się przy rytmach muzyki, gdy nie ma humoru – muzyka może nas troszkę pocieszyć, lub po prostu muzyka umila mój czas” – mówi Jakub Kot. Skoczek dodaje, że słucha różnych gatunków muzycznych. „Disco, techno, pop, rock, hip hop. Ale szczególnie lubię muzykę „imprezową”, czyli rytmy Energy2000, Tomorrowland, itp. Wszelkie remixy i hity do tańczenia. Lubię utwory energiczne, z takim powerem, które ładują mnie od środka”.


 

„Na pewno mogę podać tytuł 'Don’t you worry child’ Swedish House Mafia. Uwielbiam jej słuchać i zarazem oglądać teledysk”.

Jak wcześniej wspomnieliśmy starszy z braci Kotów nie ogranicza się do jednego gatunku czy zespołu. „Żeby nie być tylko w nurcie piosenek 'łupanek’, podam utwór Golec uOrkiestra 'Zwycięstwo’ – kojarzy mi się on z sukcesami Adama Małysza, z pozytywną energią i z przesłaniem, że zwycięstwo jest przecież dla ludzi”.

Zobacz też jakie utwory wybrali Andrzej Stękała oraz Spela Rogelj i Anja Tepes. Ze skoczkami i skoczkiniami o muzyce rozmawiała Katarzyna Służewska.

Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec